ENG
A A A
 czerwiec 2019 

Wrocław: Nie żyje Henryka Stankiewiczówna

13 listopada 2014

 W środę 12 listopada 2014 we Wrocławiu w wieku 91 lat zmarła Henryka Stankiewiczównaprimabalerina, pedagog. Ukończyła Szkołę Baletową przy warszaw­skim Teatrze Wielkim. Po wojnie występowała w Teatrze I Armii Wojska Polskiego, później w Teatrze Syrena w Łodzi. W latach 1947-1957 była solistką i primabaleriną Państwowej Opery we Wrocławiu. Przez, trzy sezony (1959-1962) pracowała w Landestheater Linz (Austria), à do 1965 roku była solistką francusko-amerykańskiego baletu „Le Theatre d'Art du Ballet”, z którym tańczyła na najlepszych scenach Europy, Ameryki, Azji Południowej i Afryki Północnej. Po zakończeniu kariery przez 15 lat prowadziła w Ameryce studio baletowe.

 

Biogram na podstawie: „Notatnik teatralny” 2003/2004, nr 30-31.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia