ENG
A A A
 czerwiec 2019 

Warszawa: „Młody Tancerz Roku” – transmisja Finału Krajowych Eliminacji do Konkursu Eurowizji

17 marca 2015

„Młody Tancerz Roku” to konkurs organizowany przez TVP, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Muzyki i Tańca.  Weźmie w nim udział 10 tancerzy i tancerek w wieku 16-20 lat, reprezentujących różne style tańca, tj. taniec klasyczny, współczesny czy hip hop.

Zwycięzca będzie reprezentował Polskę na międzynarodowym finale Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy 19 czerwca 2015 w Pilźnie w Czechach.

O tytuł Młodego Tancerza Roku walczyć będą: Julia Szuba, Viktoria Nowak, Monika Zaniewicz, Ariadna Herzig, Maja Parysek, Zuzanna Pruska, Maciej Pletnia, Mariusz Morawski, Bartek Włodarz, Szymon Pacholec.


Wielki finał odbędzie się 22 marca o godz. 20:00 w TVP Kultura i będzie transmitowany na żywo.

Każdy z uczestników wykona 1,5-minutowy solowy układ choreograficzny do dowolnie wybranej muzyki. Ponadto kandydaci zaprezentują się w choreografii grupowej, przygotowanej specjalnie dla potrzeb konkursu przez Jacka Przybyłowicza – tancerza, choreografa, pedagoga baletu.

Tancerzy oceni profesjonalne jury:


Krzysztof Pastor – dyrektor Polskiego Baletu Narodowego, tancerz, choreograf;
Edyta Kozak – tancerka, choreografka, animatorka i organizatorka wielu wydarzeń w obszarze tańca współczesnego, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Ciało/Umysł (od 2001), prezes Fundacji Ciało/Umysł, jedna z głównych koordynatorek Kongresu Tańca w Warszawie, oraz Filip Czeszyk – tancerz, choreograf, jeden z najlepszych instruktorów i choreografów hip-hop w Polsce.

W trakcie obrad jury widzowie TVP Kultura zobaczą 12-minutowy występ Kieleckiego Teatru Tańca w specjalnym układzie choreograficznym Grzegorza Pańtaka – tancerza, solisty, pedagoga i wicedyrektora Kieleckiego Teatru Tańca.

Od 16 marca można śledzić przygotowania tancerzy do występu podczas zgrupowania w siedzibie zespołu Mazowsze w Otrębusach. Codzienne relacje będzie można oglądać na antenie TVP Kultura oraz na stronie „Młodego Tancerza Roku”.

Konkurs Eurowizji dla Młodych Tancerzy to jedno z najbardziej prestiżowych międzynarodowych wydarzeń tanecznych, które odbywa się od 1985 roku. Dotychczas Polska była jego organizatorem trzykrotnie: w 1997 roku konkurs odbywał się w Teatrze Muzycznym w Gdyni, w 2005 roku w warszawskim Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, w 2013 w Operze Bałtyckiej i Bałtyckim Teatrze Tańca w Gdańsku.

 

Harmonogram reportaży:

http://www.tvp.pl/kultura/propozycje/mlody-tancerz-roku-2015/19227587

 

 

Więcej o konkursie „Młody Tancerz Roku”:

http://mlodytancerzroku.tvp.pl

https://www.facebook.com/mlodytancerzrokutvp

 


Strona Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy:
http://www.youngdancers.tv/page/pilsen-2015

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia