ENG
A A A
 maj 2019 
Nie żyje prof. Grażyna Dąbrowska

Nie żyje prof. Grażyna Dąbrowska

16 maja 2016

12 maja zmarła Grażyna Dąbrowska (1921-2016), wybitna etnograf, pedagog, choreograf, etnochoreolog, autorka wielu publikacji z zakresu tradycyjnej kultury ludowej. W 1989 roku z jej inicjatywy powstało towarzystwo Etnochoreologiczne, które integruje środowiska badaczy i organizatorów amatorskiego ruchu artystycznego, choreografów i miłośników tańca ludowego. Była również organizatorką zespołów i znaczących imprez folklorystycznych, cyklu koncertów pieśni, muzyki i tańca w Filharmonii Narodowej. W 2011 roku za wieloletnią działalność na rzecz kultury ludowej otrzymała medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, przyznawany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2014 roku zasiadała w Komitecie honorowym Roku Kolberga.

 

Więcej informacji na stronie Nagrody im. Oskara Kolberga:

http://www.nagrodakolberg.pl/laureaci-dr_grazyna_dabrowska

 

25 czerwca 2012 roku w siedzibie Instytutu Muzyki i Tańca odbyło się spotkanie z prof. Grażyną Dąbrowską. Nagranie spotkania znajduje się w zbiorach biblioteki IMiT i jest dostępne na miejscu.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia