ENG
A A A
 czerwiec 2019 

Nagrody „Gloria Artis” z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca

24 kwietnia 2012

Już w niedzielę 29 kwietnia po raz trzydziesty obchodzony będzie Międzynardowy Dzień Tańca (ustanowiony przez UNESCO w 1982 roku). Z tej okazji w poniedziałek 23 kwietnia w siedzibie ZASP (Związku Artystó1) Scen Polskich) spotkali się przedstawiciele środowiska tańca artystycznego. Podczas poniedziałkowego spotkania w Warszawie prezes ZASP, Olgierd Łukaszewicz, życzył polskiemu środowisku tancerzy, aby kultura tańca „zyskała jakieś pole do realizacji”.

 

W czasie uroczystości brązowymi medalami Gloria Artis, przyznanymi przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego wyróżniono osoby związane ze sztuką tańca, Uhonorowano pierwszą solistkę Polskiego Baletu Narodowego, Izabelę Milewską; solistkę baletu Teatru Wielkiego w Łodzi, pedagoga Annę Fronczek-Lewandowską; choreografa, zastępcę dyrektora do spraw baletu w Teatrze Wielkim w Poznaniu, Jacka Przybyłowicza.

 

Odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” otrzymali: tancerka, choreograf, dyrektor Kieleckiego Teatru Tańca Elżbieta Szlufik-Pańtak i Janusz Marek - autor i organizator wszystkich edycji warszawskiego festiwalu Międzynarodowe Spotkania Sztuki Akcji Rozdroże oraz przeglądu Wydarzenia Teatralne Off-u.

 

Nagrodę Specjalną Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymała tancerka, pedagog, długoletni sekretarz Sekcji Tańca i Baletu ZASP Ewa Czałkowska.

 

Statuetkę Terpsychory  Nagrodę Specjalną Sekcji Tańca i Baletu ZASP  wręczono Janinie Galikowskiej, solistce baletu Teatru Wielkiego w Warszawie, baletmistrzyni i korepetytorce zespołów artystycznych Opery Narodowej.

 

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

 

Opracowano na podstawie informacji PAP

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia