ENG
A A A
 marzec 2019 
Fot. Aude-Marie Boudin

Poznań: Compagnie de l’Oiseau-Mouche „C.O.R.P.uS.” – krótka historia tańca

12 marca 2018

W środę 14 marca o godz.19.00 Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu zaprasza na C.O.R.P.uS. w wykonaniu Compagnie de l’Oiseau-Mouche z Francji. Przedstawienie pozwala widzowi zanurzyć się w misterium ludzkiego ciała i jego możliwości wyrazu, a jednocześnie przedstawia ważne postaci w historii tańca. Spektakl zaczyna się jak konferencja naukowa z żywymi modelami. Szybko jednak spotkanie to zakłócają duchy, biorące we władanie scenę oraz znajdujące się na niej osoby. Zjawy te wnikają w ciała żywych modeli i wcielają się w słynnych choreografów i tancerzy z początku XX wieku. Tańcem i słowem takie postaci jak Wacław Niżyński, Isadora Duncan, Mary Wigman czy Valeska Gert zdradzają niektóre ze swoich sekretów.

 

„C.O.R.P.uS.” łączy teksty z tańcem, by łagodnie wprowadzić widza w historię tańca, skupiając się w szczególności na pojawieniu się tak zwanego free dance. Artyści z L’Oiseau-Mouche sprawiają, że temat wolności ciała i uczuć nabiera szczególnej siły wyrazu”

Sarah Nouveau

 

koncepcja i reżyseria: Sarah Nouveau
wsparcie artystyczne: Cédric Orain
występują: Marie-Claire Alpérine, Lothar Bonin, Florian Caron, Frédéric Foulon, Léa Le Bars, Sarah Nouveau

Premiera: 3 grudnia 2015

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=P923l7IOvLU&feature=youtu.be

 

 

Compagnie de l’Oiseau-Mouche jest placówką integracyjną i jednocześnie profesjonalnym zespołem teatralnym istniejącym od 1978 roku. Stały skład grupy tworzy dwudziestu trzech aktorów cierpiących na trudności w uczeniu się. Zespół nie współpracuje na stałe z żadnym reżyserem, każdy spektakl jest wynikiem artystycznego spotkania aktorów z zaproszonym twórcą. Od 2001 roku Compagnie de l’Oiseau-Mouche posiada własną siedzibę w miejscowości Roubaix. Grupa, wspierana przez francuskie Ministerstwo Kultury, ma na swoim koncie około 50 premier i niemal 1700 występów.

 

Kup bilet

 

***

 

Spektakl prezentowany w ramach „Teatru powszechnego” – autorskiego projektu performatywnego realizowanego przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu od 2016 roku, złożonego z przedstawień tworzonych przez środowiska osób zagrożonych wykluczeniem ze względu na stan zdrowia czy status społeczny.

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia