ENG
A A A
 marzec 2019 

Filip Czeszyk w cyklu „Twarze tańca”

13 marca 2018

Prezentujemy czwarty odcinek z serii Twarze tańca, przedstawiający postać Filipa Czeszyka, twórcy szkoły tańca hip-hopowego SPOKO FAMILY w Zielonej Górze. Cykl ma za zadanie przybliżyć publiczności postacie ludzi tańca. Czwarty odcinek stanowi opowieść o historii tańca hip-hopowego w Polsce, opowiedzianą przez Filipa Czeszyka – tancerza, choreografa, jednego z najlepszych instruktorów i choreografów hip-hopowych w Polsce. W 2017 roku artysta był jurorem Krajowych Eliminacji do Konkursu Eurowizji „Młody Tancerz Roku”, organizowanych przez TVP, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Muzyki i Tańca.

 

W filmie opowiada o współpracy międzynarodowej i interdyscyplinarności pracy grupy SPOKO i szkoły SPOKO FAMILY. Czerpią zarówno z technik tańca współczesnego, jak też beatboyingu i streetdance’u. Siedziba szkoły tańca SPOKO FAMILY – Tancbuda powstał z budżetu partycypacyjnego i jest ważnym miejscem dla mieszkańców Zielonej Góry. Obecnie w Tancbudzie działa 20 tanecznych grup dziecięcych i młodzieżowych, jak też organizowane są zajęcia fizjoterapeutyczne dla seniorów. Dla Filipa Czeszyka taniec oznacza kreatywne kształcenie, ale jednocześnie również dobrą zabawę i sposób spędzania czasu z przyjaciółmi.

 

 

Twarze tańca – odcinek IV – Filip Czeszyk

 

koncepcja i produkcja: Izabela Szymańska dla Instytutu Muzyki i Tańca

realizacja: Wojtek Kaniewski, Michał Trzciński, Izabela Szymańska

montaż: Michał Trzciński

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia