ENG
A A A
 styczeń 2019 
Sezon 2018/2019 w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej

Sezon 2018/2019 w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej

14 maja 2018

W sezonie 2018/2019 w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej na widzów czeka 7 premier oraz prawie 20 innych tytułów operowych i baletowych. W roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości sezon rozpocznie premiera Manru Ignacego Jana Paderewskiego w reżyserii Marka Weissa. Następnie zespół Polskiego Baletu Narodowego pokaże balet Nasz Chopin z choreografią Krzysztofa Pastora do muzyki wielkiego polskiego romantyka. Kolejne monumentalne polskie dzieło – Król Roger Karola Szymanowskiego zobaczymy w nowej inscenizacji Mariusza Trelińskiego. Nie zabraknie muzyki Stanisława Moniuszki – w balecie Fredriana oraz w wersji wileńskiej Halki reżyserowanej przez Agnieszkę Glińską. Z dzieł światowej literatury operowej premierę będzie miała Tosca przygotowywana przez Barbarę Wysocką oraz Billy Budd – współczesne dzieło, które powstaje w koprodukcji z operą w Oslo.

 

W repertuarze ponadto znajdą się też takie pozycje operowe, jak: Nabucco, Madame Butterfly, Straszny dwór, Czarodziejski flet, Rigoletto, Carmen, Turek we Włoszech, Umarłe miasto, Oniegin, oraz baletowe, jak: Jezioro łabędzie, I przejdą deszcze…, Dama kameliowa, Dziadek do Orzechów i Król Myszy, Śpiąca Królewna, Pupa, Darkness.

 

Swoje 10-lecie będzie świętował Polski Balet Narodowy, z tej okazji organizatorzy zaproszą widzów na jubileuszową Galę baletową z gwiazdami polskich i zagranicznych scen.

Przed nami Rok Moniuszkowski: 200. rocznica urodzin kompozytora –  część muzycznych obchodów będzie się odbywać właśnie w Teatrze Wielkim w Warszawie, w tym także X edycja Konkursu Moniuszkowskiego.

 

W sezonie 2018/2019 Teatr przygotował dla widzów pakiety kilkunastu abonamentów.


Pakiety oferują wiele korzyści, wśród nich: pierwszeństwo zakupu biletów, ekskluzywną książkę sezonu i programy do spektakli gratis. Szczegóły dotyczące abonamentów do pobrania:

ABONAMENTY

 

Więcej informacji o nowym sezonie na: www.teatrwielki.pl.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia