ENG
A A A
 kwiecień 2019 
Nagroda dla Teatru ROZBARK na SzekspirOFF

Nagroda dla Teatru ROZBARK na SzekspirOFF

6 sierpnia 2018

Od kilku lat częścią Festiwalu Szekspirowskiego jest nurt SzekspirOFF, w ramach którego prezentowane są monodramy, performanse, teatry uliczne i inne alternatywne formy teatralne. W tym roku w programie tej sekcji znalazło się kilka spektakli taneczno-ruchowych, inspirowanych twórczością Szekspira, a jeden z nich otrzymał również nagrodę.

 

Jury w składzie: Agata Duda Gracz, Piotr Kruszczyński i Adam Nalepa po obejrzeniu 12 spektakli
w konkursie, postanowiło przyznać: 3 Nagrody i 1 wyróżnienie oraz podzielić kwotę 8.000 zł na cztery równe części:


- wyróżnienie zespołowe w wysokości 2.000 zł za sprawność warsztatową i awangardowy brak dopisania Szekspirowi czegokolwiek otrzymują aktorzy spektaklu Dwaj panowie z Werony Royal Academy of Dramatic Art z Londynu

 

- nagrodę w wysokości 2.000 zł  za lear’yczne wytańczenie dramatu władzy otrzymują twórcy i wykonawcy spektaklu bless the king, nie_liryczna pieśń z Teatru ROZBARK (Anna Piotrowska i Kamil Bończyk)

 

- Nagrodę w wysokości 2.000 zł za całokształt i przyprawienie gęby Hamletowi otrzymują aktorzy, reżyser i scenograf spektaklu Hamlet z AST im. S. Wyspiańskiego w Krakowie

 

- Nagrodę w wysokości 2.000  zł za powściągliwą wypowiedź na temat, o którym zwykło się krzyczeć otrzymują twórcy spektaklu Nienawiść z Teatru Bakałarz w Krakowie.

 

Zwycięzcom gratulujemy!

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia