ENG
A A A
 czerwiec 2019 
materiały organizatora

Scena dla tańca 2018: Rusza projekt „MOŻNA / w ruchu”

5 października 2018

W piątek 5 października 2018 rozpoczyna się projekt MOŻNA / w ruchu, realizowany przez Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2018.  Na inaugurację projektu odbędzie się wernisaż interaktywnej wystawy MOŻNA.

 

W ramach MOŻNA / w ruchu zostaną  pokazane spektakle dla dzieci, w tym najmłodszych: DOoKOŁA- Kolektywu Holobiont/ Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk (spektakl dla dorosłych i dzieci od 1,5 do 3 lat), KUUKI w reż. Alicji Morawskiej-Rubczak (spektakl dla dorosłych i dzieci od 0 do 18 miesięcy) i fliegen&fallen Rafała Dziemidoka i Floriana Bilbao (spektakl dla dorosłych i dzieci w wieku 2-5 lat). Prezentacje spektakli zaplanowano w Opolu, Kluczborku i Kędzierzynie-Koźlu – miastach bez stałych scen.

 

Dla artystów i edukatorów zainteresowanych kontekstami tańca współczesnego, skierowanego do dziecięcego odbiorcy przeznaczono część pod nazwą MOŻNA / platforma – cykl prezentacji i spotkań.

W programie projektu znalazły się także warsztaty ruchowe dla rodzin (dorośli z dziećmi w różnych przedziałach wiekowych), jednak nie są one objęte programem Scena dla tańca 2018.

 

Projekt MOŻNA / w ruchu wykorzystuje doświadczenia rozwijane w obszarze sztuk performatywnych, tworzonych z myślą o bardzo małych dzieciach, który w znacznym stopniu korzysta z potencjału interakcji z odbiorcą, stawia na polisensoryczne doznania i rozwija w nieoczywisty sposób takie kategorie, jak wspólnotowość czy neoplemienność. Skupiając się na dorosłym odbiorcy, który jest nieodzownym partnerem malutkich dzieci w odbiorze sztuki, organizatorzy zaprosili na Opolszczyznę spektakle interaktywne, w których niezwykle istotne jest myślenie o sprawczości odbiorcy. Chcą wspólnie z widzami sprawdzać, co i jak MOŻNA budować, współtworzyć, redefiniować w relacjach między dorosłymi – zarówno odbiorcami, jak i twórcami sztuki – a dziećmi, których aktywność i spontaniczność stają się punktem wyjścia do przemyśleń na temat relacji na linii odbiorca–dzieło.

 

Harmonogram prezentacji w ramach Sceny dla tańca 2018:

13 października, godz. 16.00 – DOoKOŁA, Kolektyw Holobiont / Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk w Kluczborku

14 października, godz. 16.00 – DOoKOŁA, Kolektyw Holobiont / Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk w Kędzierzynie-Koźlu

19 października, godz. 16.30 – KUUKI, reż. Alicja Morawska-Rubczak

21 października, godz. 16.30 – KUUKI, reż. Alicja Morawska-Rubczak

3 listopada, godz. 16.00 – fliegen&fallen, Rafał Dziemidok i Florian Bilbao

4 listopada, godz. 11.00 – fliegen&fallen, Rafał Dziemidok i Florian Bilbao

 

Pozostałe wydarzenia w ramach projektu:

MOŻNA – wystawa interaktywna (wernisaż 5 października, czynna do 10 listopada 2018)

6 października, NAJNAJ – warsztaty ruchowe dla rodzin

 

O ile nie zaznaczono inaczej, wydarzenia odbywają się w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.

 

Projekt MOŻNA / w ruchu realizowany jest we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca.

 

 IMIT (miniaturka)    Scena dla tańca 2017 (miniaturka)

 

Można Sdt 2018 belka (miniaturka)

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia