ENG
A A A
 czerwiec 2019 
Przystanek Polskiego Teatru Tańca na festiwalu TEART w Mińsku

Przystanek Polskiego Teatru Tańca na festiwalu TEART w Mińsku

9 października 2018

W dniach 8 i 9 października w Central Officers House w Mińsku, podczas International Theatre Forum TEART, Polski Teatr Tańca prezentuje spektakle Czterdzieści w choreografii Jo Strømgrena oraz Żniwa w reżyserii Igora Gorzkowskiego. To kontynuacja rozpoczętego w Berlinie tournée Teatru, obejmującego pięć stolic europejskich. Kolejne przystanki na szlaku Teatru to Wilno, Ryga i Bratysława.

 

Międzynarodowe Forum Teatralne TEART w Mińsku jest jednym z największych festiwali teatralnych na Białorusi. W tym roku festiwal obejmuje prezentacje dziewięciu spektakli z Rosji, Litwy, Łotwy, Polski, Belgii, Francji, Finlandii, Wietnamu i Korei Południowej oraz pokazy – w ramach Belarus Open – dziesięciu cieszących się największym uznaniem produkcji białoruskich. W programie znalazły się także lekcje mistrzowskie, otwarte dyskusje oraz spotkania z ludźmi teatru. Bogata historia dotychczasowych edycji festiwalu to prezentacje spektakli nagradzanych na całym świecie, wśród nich tak znanych reżyserów, jak Romeo Castellucci, Pippo Delbono, Jurij Butusow, Lew Dodin, Alvis Hermanis, Grzegorz Jarzyna, Stefan Keagi, Jan Klata, Oskaras Koršunovas, Krystian Lupa czy Ohad Naharin.

 

Teatralna podróż Polskiego Teatru Tańca odbywa się w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza, noszącego nazwę „Kulturalne pomosty”.

 

Kulturalne pomosty - Polski Teatr Tańca 2018 (miniaturka)

 

Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na 2017-2021 – rządowego programu łączącego rozmaite inicjatywy, organizowane z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

 

Więcej o festiwalu

Więcej o Czterdzieści

Więcej o Żniwach

Więcej o programie NIEPODLEGŁA

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia