ENG
A A A
 lipiec 2019 

Ogólnopolski Konkurs PERŁY TAŃCA: Nominacje do Nagrody im. Olgi Sawickiej

13 marca 2019

Po latach starań, dla uhonorowania najwybitniejszych przedstawicieli sztuki tańca, powołany został Ogólnopolski Konkurs PERŁY TAŃCA, którego organizatorem jest Instytut Muzyki i Tańca, a inicjatorem i współorganizatorem Fundacja Sztuki Tańca. Na ich patronów, dla zachowania upamiętnienia szczególnych zasług dla polskiego dziedzictwa kulturowego, zostali wybrani wielcy twórcy sztuki tańca: Leon Wójcikowski, Bronisława Niżyńska, Barbara Bittnerówna, Conrad Drzewiecki, Olga Sawicka i Janina Jarzynówna-Sobczak. Prezentujemy sylwetki osób nominowanych do Nagrody im. Olgi Sawickiej, przyznawanej utalentowanej młodzieży w wieku 16-20 lat.

 

Paulina Bidzińska – tancerka, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu. Studentka II roku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, na specjalności Pedagogika Baletowa. Od sezonu 2017/18 tancerka Polskiego Baletu Narodowego. Laureatka Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy w 2017 roku, Konkursu ,,Młody Tancerz Roku 2017’’ oraz pierwszego miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego w Gdańsku w roku 2017.

 

Zofia Dzedzej − uczennica klasy IX Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Czterokrotnie nagradzana Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne. Dwukrotnie zajęła I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Tańca w Gdańsku. Trzykrotnie została finalistką konkursu baletowego w Seulu. Zajęła także II miejsce na konkursie w Rydze. Występowała w wielu teatrach, w tym Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, gdzie tańczyła razem z zespołem baletowym.

 

W trakcie wakacji uczestniczyła w zagranicznych warsztatach baletowych. Współpracowała z takimi choreografami, jak Robert Bondara czy Henryk Konwiński.  

 

Szymon Pacholec − absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu, tancerz w Kieleckim Teatrze Tańca.  W 2015 roku został finalistą polskich eliminacji do Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy, gdzie został nagrodzony stypendium. W 2016 roku otrzymał specjalne wyróżnienie za wykonanie choreografii na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Bytomiu. W 2018 roku został finalistą Grand Prix de Paris, reprezentując Polskę w kategorii tańca współczesnego, oraz finalistą konkursu dla absolwentów szkół baletowych „Złote Pointy” w Szczecinie.

 

O patronce nagrody – Oldze Sawickiej

 

 

***

 

Organizatorzy konkursu: Instytut Muzyki i Tańca oraz Fundacja Sztuki Tańca || Partnerzy: Teatr Wielki - Opera Narodowa i Centrum Edukacji Artystycznej || Patroni medialni: TVP Kultura, Radio Dla Ciebie, magazyn Presto, e-teatr.pl, Teatralia, Taniec, Dziennik Teatralny, teatralny.pl i Going.

 

Patronat honorowy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr. hab. Piotra Glińskiego.

 

Szczegółowe informacje: nr tel. 790 395 228 oraz promocja@imit.org.pl

 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia