ENG
A A A
 maj 2019 
Nowa Sól: Ogólnopolski Festiwal Teatrów Tańca „Sfera ruchu 2019” już za tydzień

Nowa Sól: Ogólnopolski Festiwal Teatrów Tańca „Sfera ruchu 2019” już za tydzień

14 marca 2019

Pracownia Teatru Tańca zaprasza na Ogólnopolski Festiwal Teatrów Tańca Sfera ruchu 2019. Podczas dwóch festiwalowych wieczorów, 22 i 23 marca, na scenie Nowosolskiego Domu Kultury widzowie będą mogli zobaczyć 24 spektakle, m.in. Konińskiego Teatru Tańca, Marty Kosieradzkiej (Warszawa), mufmi z Bytomia czy Teatru Tańca Enza ze Słupska. Dzień przed rozpoczęciem festiwalu, 21 marca, na specjalne zaproszenie dyrektora Nowosolskiego Domu Kultury Polski Teatr Tańca zaprezentuje spektakl Polka w reżyserii Igora Gorzkowskiego i choreografii Iwony Pasińskiej. Oprócz spektakli w programie Sfery ruchu 2019 znalazły się warsztaty tańca współczesnego, które poprowadzi Anna Piotrowska oraz warsztaty GoPiYogi i Gaga Gosi Mielech, a także dwie debaty panelowe. 

 

Program festiwalu wraz z opisami spektakli:

 

Ogólnopolski Festiwal Teatrów Tańca Sfera ruchu 2019 wieczór pierwszy (22 marca, od godz. 17.00)

 

Ogólnopolski Festiwal Teatrów Tańca Sfera ruchu 2019  wieczór drugi (23 marca, od godz. 16.00)

 

Ogólnopolski Festiwal Teatrów Tańca Sfera ruchu 2019  warsztaty (23 marca, od godz. 9.00)

 

Sfera ruchu to inicjatywa zapoczątkowana przez Annę Piotrowską (Bytom) oraz Marka Zadłużnego (Zielona Góra), zrealizowana po raz pierwszy w 2010 roku w Zielonej Górze pod nazwą Space. Od początku miała ona na celu prezentację spektakli oraz integrację środowiska związanego z obszarem szeroko pojmowanego polskiego teatru tańca. Otwarta formuła nie przewidywała szczególnych ograniczeń, dzięki czemu z powodzeniem zaprezentowali się np. tancerze z Nigerii (duet „FranklySpeaking”), którzy zdobyli główną nagrodę na pierwszej edycji Space. Każda odsłona przynosiła zmiany wynikające z przeobrażającej się rzeczywistości polskiej kultury tańca. Zrezygnowano z formuły konkursowej. Nawiązanie współpracy z Gabrielą Keller-Janus i jej Teatrem Tańca Enza ze Słupska oraz z Joanną Miś-Fudali i Teatrem Tańca Akro oraz Projektem PańFu z Torunia zaowocowało powołaniem dynamicznie rozwijającej się sieci festiwali pod wspólną marką Sfera ruchu. Obecnie wydarzenie ma charakter kuratorski i skierowane jest do środowiska zajmującego się tańcem zarówno zawodowo, jak i niezawodowo, lecz profesjonalnie. Ideą jest wykreowanie przestrzeni dla zespołów oraz twórców, którzy oddają siebie dla tańca, choć wykonują na co dzień inną profesję.

 

Hasło przewodnie najbliższej edycji Sfery ruchu to „Tribute to IMPRO”, będące nawiązaniem do tradycji Zielonej Góry związanej z improwizacją i Festiwalem Improwizacji, organizowanym dawniej przez Pawła Matyasika.

 

Więcej informacji:

Facebook: https://www.facebook.com/sferaruchu/

Na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2324397254274765/

Na profilu festiwalowym na IG: https://www.instagram.com/sferaruchu/ (@sferaruchu)

 

Główny organizator:

Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” im. J. Korczaka w Zielonej Górze
Ośrodek Praktyk Choreograficznych (stowarzyszenie)

 

Współorganizatorzy:

Nowosolski Dom Kultury

Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze

 

Patroni medialni:

taniecpolska.pl, e-teatr.pl, teatralny.pl, Dziennik Teatralny, kwartalnik Taniec, Gazeta Lubuska, radio Index

 

 
 

 

 

 

 

 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia