ENG
A A A
 październik 2019 
Scena dla tańca 2019: Pokazy spektaklu „Homesick | Sick Home” w Siedlcach i Mielcu

Scena dla tańca 2019: Pokazy spektaklu „Homesick | Sick Home” w Siedlcach i Mielcu

9 kwietnia 2019

Już za tydzień, 16 i 17 kwietnia, spektakl Homesick | Sick Home zespołu B’cause Dance Company odwiedzi dwie polskie sceny w ramach programu Scena dla tańca 2019 – we wtorek, o godz. 19.00 zostanie zaprezentowany w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach, a w środę (godz. 19.00) w mieleckim Domu Kultury SCK. 

 

O spektaklu:  

Tożsamość uchodźcy – czy coś takiego istnieje? Czy bycie uchodźcą może być wyborem? Gdzie jest granica pomiędzy byciem imigrantem i uchodźcą? Czy ktokolwiek z nas chciałby opuścić swój dom bez gwarancji, że odnajdzie drugą przystań? A co, jeśli okazałoby się, że koniec wyprawy po nowy dom to dopiero początek podróży ku byciu zaakceptowanym? Gdzie jest granica pomiędzy brakiem asymilacji, a potrzebą zachowania podstaw własnej tożsamości? Czy agresja jest przyczyną, czy skutkiem bycia wykluczonym? Czy oni są wykluczeni? Czy my jesteśmy wykluczeni? Czy w ogóle są jacyś „oni” i jesteśmy jacyś „my”? Czy człowiek może być nielegalny?

 

Spektakl Homesick | Sick Home to zaproszenie do rozważań na tematy dotyczące uchodźców, imigrantów oraz wielokulturowości. To próba zobrazowania tych zagadnień poprzez ruch, który jest najszczerszym, bo też najbardziej pierwotnym środkiem naszego przekazu. Bo może to właśnie wtedy, kiedy nie jesteśmy zasypani subiektywnym ogromem informacji, jesteśmy w stanie spojrzeć na tak kompleksowe treści z wielu perspektyw.

 

Choreografia: Bartek Woszczyński
Kompozytorzy: ATMO (Giulio Donati & Simone Donati)
Tancerze: Simone Donati, Aleksandra Krajewska, Francesca Merolla, Szymon Osiński, Urszula Woszczyńska
Reżyseria światła: Artur Wytrykus
Projekt kostiumów: Joanna Woszczyńska

 

Trailer

 

Bilety/Siedlce: w cenie 15 zł do nabycia w kasach MOK przy ulicy Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63 w przedsprzedaży oraz godzinę przed koncertem. Rezerwacje tel. 25 794 31 03 i 25 794 31 26.

Bilety/Mielec: w cenie 12 zł do nabycia w kasie Kina Galaktyka (kasa czynna w dni robocze od godz. 12.00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem, środy – kasa nieczynna)

   

Organizatorzy:
Fundacja B’cause  

Instytut Muzyki i Tańca

 

Partner:

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach 

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu

  

Produkcja spektaklu współfinansowana przez m.st. Warszawa

 

Projekt eksploatacji spektaklu Homesick | Sick Home jest realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca, w ramach programu Scena dla tańca 2019. Na jesieni, w ramach programu, planowane są kolejne dwa pokazy spektaklu w Sokołowskim Ośrodku Kultury i w Centrum Kultury MUZA w Lubinie.

  

*** 

W ramach programu Scena dla tańca, będącego programem własnym Instytutu Muzyki i Tańca, finansowe wsparcie otrzymują projekty, dzięki którym spektakle taneczne mogą być regularnie prezentowane na scenach teatralnych i w instytucjach (jak centra sztuki czy galerie) w całej Polsce. Program umożliwia także regularne gościnne prezentacje spektakli tańca na scenach tanecznych w całym kraju.

 

IMIT (miniaturka) Scena dla tańca 2019 (miniaturka)

 

 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia