ENG
A A A
 październik 2019 
Od poniedziałku do środy druga Scena Tańca Studio 2019

Od poniedziałku do środy druga Scena Tańca Studio 2019

12 kwietnia 2019

Kolejna wiosenna odsłona projektu Scena Tańca Studio 2019, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz STUDIO teatrgaleria przy wsparciu Biura Kultury m.st. Warszawy i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odbędzie się w dniach 15-17 kwietnia.

 

Scena Tańca Studio już od kilku lat jest polem dla działań tanecznych w przestrzeni teatru dramatycznego. Goszcząc na deskach STUDIO teatrgaleria, tancerze i choreografowie mają okazję pokazać swoje prace w nieco innym otoczeniu. Kwietniowa odsłona jest kolejnym wydarzeniem z tego cyklu i ma na celu promocję najnowszych choreografii i spektakli tanecznych. Tego rodzaju zabieg, którego świadkami byliśmy także podczas marcowej STS, daje ponownie możliwość zaprezentowania publiczności wyselekcjonowanej twórczości polskich artystów. Założeniem organizatorów było w tym przypadku ukazanie możliwie jak najszerszego spektrum działań tanecznych, pozostawiając jego interpretację widzom.

 

Program:

 

15 kwietnia 2019, poniedziałek

Godz. 19.00, Malarnia: Krakowski Teatr Tańca Glamour – chor. Eryk Makohon

Godz. 20.00, Duża Scena: B’cause Dance Company Homesick | Sick Home – chor. Bartek Woszczyński

 

16 kwietnia 2019, wtorek

Godz. 19.00, Malarnia: Maria Zimpel Ciało i Fikcja

Godz. 20.00, Duża Scena: Caro Dance Theatre After Before – chor. Maciej Kuźmiński

 

17 kwietnia 2019, środa

Godz. 19.00, Malarnia: Dariusz Nowak Into me see

Godz. 20.00, Duża Scena: Vagabond Physical Collective Lorem Ipsum – reż. Paweł Urbanowicz

 

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce lub zagranicą. Cyklicznie, przez kilka dni w miesiącu STUDIO teatrgaleria będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

 

 

Projekt Scena Tańca Studio realizowany jest od września 2015 roku przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Studio teatrgaleria, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Biura Kultury m.st. Warszawy. Od początku funkcjonowania projektu odbyły się 32 odsłony, a w trakcie nich zostało zaprezentowanych ponad 240 wydarzeń, w których uczestniczyło ok. 23 tysiące widzów.

 

 

BILETY: 20 zł

Bilety do nabycia w kasie STUDIO teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej STUDIO teatrgaleria: www.teatrstudio.pl.

 

Organizatorzy:

STUDIO teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

 

Dofinansowano ze środków:

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

 

 Studio Teatr Galeria (miniaturka)  IMIT (miniaturka)

 

 MKiDN dofinansowanie (miniaturka) Syrenka 2019 STS (miniaturka)

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia