ENG
A A A
 lipiec 2019 
Fot. materiały organizatorów

Warszawa/Plac Małachowskiego 3: Karol Tymiński „Rytuał # 9”

4 lipca 2018 | godz. 18:00 | Warszawa: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, plac Stanisława Małachowskiego 3

Akcja performatywna

W ramach programu „Zachęta na lato / Plac Małachowskiego 3” odbędzie się performance Karola Tymińskiego Rytuał # 9. Karol Tymiński w swojej brutalistycznej praktyce tworzenia ruchu przedstawia performera nie jako w pełni ukształtowaną jednostkę ludzką, lecz jako fizyczną materię. Zaprzęgnięte do pracy, przekraczające granice ciało jest nieustająco badane, testowane stając się polem do poszukiwań Człowieka poza kulturowo wytworzonymi ramami. W Rytuale # 9 Tymiński spotyka się z Zachętą. Pozornie solowy taniec jest duetem w którym ciało, doświadczające i doświadczane, nie jest uznana za jedynie to, które jest z kości i krwi.

 

Wstęp wolny!

Karol Tyminski jest choreografem i performerem; rezyduje w Berlinie. Jest współzałożycielem kolektywu Centrum w Ruchu, absolwentem Warszawskiej Szkoły Baletowej i Performing Arts Research and Training Studios (P.A.R.T.S.) w Belgii. Tymiński w swoich pracach skupia się na tworzeniu ruchu, który umożliwia penetrację fizyczności performera, jednocześnie sięgając jego emocjonalnej sfery. Ten niemalże rytualny taniec jest aktem poszukiwania doświadczeń, które wymykają się codzienności, kwestionuje kulturowo ukształtowane Ja, jest buntem przeciwko narzuconym schematom. Obecne badania artysty skupiają się wokół inter-materialnej erotyki jako narzędzia redefinicji relacji człowieka do świata „rzeczy”.


Prace Tymińskiego są prezentowane w Polsce ja i na wielu międzynarodowych scenach, takich jak American Realness (NYC), Esplenade Theatre (Singapur), Reykjavik Dance Festival, Impuls Tanz (Wiedeń), La Maison de la culture d’Amiens (Francja) czy Sophiensaele (Berlin). Od 2013 jest on wspierany przez Advancing Performing Arts Project (APAP).

 

Program „Zachęta na lato / Plac Małachowskiego 3” został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy.

 

Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia