ENG
A A A
 luty 2020 

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2019: „Dances with Sculptures” – wystawa

26 września 2019 - 10 listopada 2019 | godz. 18:00 | Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, Galeria ELEKTOR, ul. Elektoralna 12

Projekt Dances with sculptures realizowany przez artystę i historyka sztuki Piotra Janowczyka dla Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zakłada konfrontowanie współczesnych choreografów, tancerzy oraz osób uprawiających specjalistyczne techniki ruchu z klasyką światowej rzeźby.

 

Na wystawie w Galerii ELEKTOR zostanie przedstawiona dokumentacja filmowa i fotograficzna ilustrująca poszukiwanie formy anatomicznej inspirowanej rzeźbą Augusta Zamoyskiego Ich dwoje. Do udziału w projekcie zaproszona została jedna z najciekawszych w Polsce par wykorzystujących technikę ruchu Movement: Marta Zinserling i Michał Baba Baciński. Na wystawie będzie można też zobaczyć dokumentacje oryginalnych rzeźb Augusta Zamoyskiego wykonaną przez Piotra Jamskiego.

Wieliszew: Festiwal Pieśni i Tańców Polskich im. Stanisława Moniuszki

10 listopada 2019 | godz. 16:30 | Ośrodek Kultury w Wieliszewie, Gminne Centrum Kultury, Łajski, ul. Stanisława Moniuszki 2, róg Nowodworskiej.

Ośrodek Kultury w Wieliszewie zaprasza  do udziału w XIX edycji Festiwalu Pieśni i Tańców Polskich, organizowanym z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W ramach wydarzenia, mającego na celu uświetnienie obchodów niepodległościowych żywymi elementami kultury ludowej, zaprezentują się dwa zespoły folklorystyczne wykonujące polskie pieśni i tańce ludowe: przedstawiciele Mazowsza reprezentowanego przez gospodarzy – Zespół Tańca Ludowego „Promyki” oraz Polonii czeskiej – Zespół Pieśni i Tańca „Olza” z Czeskiego Cieszyna. Festiwal wzbogacą prezentacje twórców ludowych z Mazowsza połączone z warsztatami rękodzieła oraz koncert Kapeli Niwińskich reprezentującej muzyczne tradycje Mazowsza Południowo-Wschodniego. Wieczór zakończy I Niepodległościowa Potańcówka „Weselmy się” z udziałem publiczności. Współorganizatorami tegorocznej edycji Festiwalu jest Gmina Wieliszew, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Powiat Legionowski, a zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Bydgoszcz/Opera Nova: „Coppelia” – chor. Jacek Tyski

10 listopada 2019 | godz. 18:00 | Bydgoszcz: Opera Nova, ul. Marszałka Ferdynanda Focha 5

Opera Nova w Bydgoszczy zaprasza na balet komiczny w dwóch aktach, trzech obrazach – Coppelię w choreografii Jacka Tyskiego, na podstawie libretta Charlesa Nuittera i Arthura Saint-Léona, do muzyki Léo Delibes’a.  

 

Szczytem twórczości baletowej Delibes'a stała się Coppelia. Poziomem muzycznym dorównuje ona baletom Czajkowskiego, który wysoko cenił Delibes’a. Libretto o tematyce lalkowej podsunął sławny choreograf francuski, Saint- Léon. Jest ono oparte na noweli wielkiego romantycznego pisarza i muzyka, E.T.A. Hoffmanna i wykazuje podobieństwo tematyczne do opery Offenbacha Opowieści Hoffmanna.

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia