ENG
A A A
 styczeń 2019 

Warszawa/Muzeum Azji i Pacyfiku: „Taniec butoh – fotografie” – wystawa zdjęć tancerki TO-EN

19 stycznia 2018 - 18 marca 2018 | Warszawa: Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24.

Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie zaprasza na wystawę zdjęć poświęconych twórczości tancerki butoh TO-EN / TO-EN Butoh Company. Na wystawie będzie można zobaczyć tancerkę w obiektywach Pawła Maciaka, Małgorzaty Taraszkiewicz, Martina Gustavssona, Macieja Grochali, Natalii Osuch, Dawida Linkowskiego i Andrzeja Grzelaka. Wystawa prezentuje zdjęcia fotografów, którzy pojawili się na drodze twórczej TO-EN. Autorzy utrwalili w kadrach spektakle TO-EN i TO-EN Butoh Company, a także wpisali się trwale swą wizualną wrażliwością w artystyczną wizję TO-EN, gdzie taniec butoh i jego filozofia wykracza poza ściany teatru.

 

Gdańsk: Opera Bałtycka „B jak balet” – otwarta próba

10 lutego 2018 | godz. 11:00 | Opera Bałtycka | Gdańsk

Opera Bałtycka zaprasza w niedzielne przedpołudnie na otwarte próby zespołu baletu. W pierwszej części odbędzie się typowa lekcja tańca klasycznego. Po przerwie na kawę i poczęstunek rozpocznie się druga część wydarzenia – otwarta próba do malowniczego spektaklu baletowego, Dziadka do orzechów w choreografii Françoisa Mauduita (podczas styczniowego spotkania B jak Balet). W lutym i marcu publiczność zostanie zaproszona na próbę do spektaklu Dziadek do orzechów. Widzowie będą mogli doświadczyć na żywo codzienności tancerzy – dostrajania ciała do spektakli i przekraczania własnych granic.

Kina w Polsce/Bolshoi Ballet Live 2017-2018: „Dama kameliowa” – chor. John Neumeier (retransmisja)

10 lutego 2018 | godz. 17:00 | Tuchów: Dom Kultury w Tuchowie, Kino Promień ul. Chopina 10.

Dama kameliowa ukazuje tragiczną miłość paryskiej kurtyzany – tę słynna historię w baletowej odsłonie w wykonaniu gwiazd  moskiewskiego Teatru Bolszoj będzie można zobaczyć w kinach w lutym 2018. Dla polskich widzów, oprócz pełnej emocji tanecznej opowieści w wykonaniu najlepszych tancerzy świata, magnesem może być zaskakująco wykorzystana muzyka Fryderyka Chopina. W przeciwieństwie do Verdiego, Neumeier powraca do źródła – do powieści i sztuki teatralnej Aleksandra Dumasa syna, bardziej skomplikowanych w warstwie dramaturgicznej niż operowe libretto. Choreograf zastosował dwa interesujące, a nie często spotykane w baletach, zabiegi. Całą historię traktuje jako retrospekcję wydarzeń „opowiadaną” przez wspomnienia Armanda, który zwierza się ojcu po śmierci ukochanej, oraz za pomocą wspomnień samej Małgorzaty, zapisanych w pamiętniku. Drugim zabiegiem, bardzo wzbogacającym wizualną stronę spektaklu, jest wprowadzenie scen „teatru w teatrze”. Bohaterowie baletu są pokazani podczas wizyty w teatrze na przedstawieniu… baletowym – oglądają taneczne widowisko Manon Lescaut.

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia