ENG
A A A
 maj 2018 

Warszawa/Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski: Wystawa zbiorowa „Inne tańce”

28 kwietnia 2018 - 23 września 2018 | Warszawa: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2.

Inne tańce to wystawa zbiorowa o jednym z najważniejszych zjawisk nowej sztuki w Polsce ostatnich lat: o śmiałych eksperymentach twórców tańca, teatru, performansu, sztuk wizualnych oraz muzyki eksperymentalnej, które ułożyły się w fenomen określany jako zwrot performatywny. Zostaną  na niej zaprezentowaneprace ponad dwudziestu artystek i artystów, m.in. Chóru Kobiet, Krzysztofa Garbaczewskiego, Anety Grzeszykowskiej, Komuny//Warszawa, Konrada Smoleńskiego, Aleksandry Wasilkowskiej, Wojtka Ziemilskiego i Marty Ziółek.

Gdańsk: Opera Bałtycka „Pinokio” – chor. Giorgio Madia

10 maja 2018 - 11 maja 2018 | godz. 11:00 | Opera Bałtycka | Gdańsk

Opera Bałtycka zaprasza na premierę baletu Pinokio w choreografii Giorgio Madii. – wybitnego reżyser i choreografa, byłego solistę Baletu XX Wieku Maurice’a Béjarta i tancerza San Francisco Ballet. Historia drewnianego pajacyka, który bardzo chciał zostać człowiekiem, oparta jest na słynnej powieści Carla Collodiego, wielokrotnie ekranizowanej i wystawianej na deskach teatrów na całych świecie. Gdański Pinokio to spektakl, który połączy balet klasyczny z elementami sztuki akrobacji. Spektakl będzie znakomitą okazją do podziwiania zespołu baletowego pod kierownictwem Wojciecha Warszawskiego i Izabeli Sokołowskiej-Boulton.

Gdańska: Inauguracja działalności Fundacji Polka dot

10 maja 2018 | godz. 14:00 | Gdańsk: Klub Ziemia, ul. Grunwaldzka 76/78.

Fundacja Polka dot zaprasza na uroczystą inaugurację działalności.

 

Projekty prowadzone przez Fundację Polka dot:

 

- Polska Platforma Tańca w Gdańsku w 2019 roku, wydarzenie organizowane przez Instytut Muzyki i Tańca, w partnerstwie z Teatrem Wybrzeże, Teatrem Szekspirowskim, Operą Bałtycką, Miejskim Teatrem Miniatura, Europejskim Centrum Solidarności, Instytutem Kultury Miejskiej, Klubem Żak

 

- Międzynarodowy projekt choreograficzny Serce fabryki we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza, Europejskim Centrum Solidarności oraz Tabacka Kulturfabrik (Słowacja) Prace nad spektaklem odbywać się będą w ECS w Gdańsku, premiera 14 września 2018 w Koszycach. Projekt Serce fabryki jest częścią koordynowanego przez Instytut Adama Mickiewicza międzynarodowego programu kulturalnego POLSKA 100, realizowanego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2021.

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia