ENG
A A A
 sierpień 2019 

Kraków/VI Festiwal KRoki: Dansema Dance Theatre (Litwa) „Colourful Games”

12 maja 2018 | godz. 12:00 | Kraków: Teatr im. Juliusza Słowackiego, plac Świętego Ducha 1, Scena Miniatura.

VI edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki odbędzie się pod hasłem: Dialogujący. Podczas festiwalu Dansema Dance Theatre z Litwy pokaże spektak Colourful Games. Jest to interaktywne cyrkowo-taneczne przedstawienie dla dzieci od 0 do 3 lat.Z pomocą gier i zabawy nasi najmłodsi uczą się odkrywać i akceptować otoczenie wokół nich.

Warszawa/Teatr Ochoty: Kolektyw Holobiont „Księżycowo” – spektakl dla rodzin z dziećmi od 0,5 do 2 lat

12 maja 2018 - 13 maja 2018 | godz. 12:30 | Warszawa: Teatr Ochoty, ul. Reja 9

W ostatnich latach popularność teatru dla najnajmłodszych wiąże się z nowymi wyzwaniami dla twórców. Czy możliwe jest stworzenie spektaklu, który jednocześnie odpowiada na potrzeby dzieci i dorosłych? Jak stworzyć dzieło, posługujące się współczesnym językiem sztuki, które okaże się artystycznym przeżyciem dla obu tych grup?

 

Księżycowo to interaktywny spektakl dla rodzin z dziećmi do 2. roku życia inspirowany naturą i architekturą wyspy Lanzarote oraz twórczością Cèsara Manrique. Kolektyw Holobiont, laureat ostatniej edycji konkursu Polowanie na motyle w Teatrze Ochoty, tworzą dwie artystki związane ze sceną tańca eksperymentalnego: Aleksandra Bożek-Muszyńska i Hanna Bylka-Kanecka. Bliska jest im idea umożliwienia dzieciom kontaktu z wysokiej jakości wydarzeniami artystycznymi już od najwcześniejszych lat. Dlatego do swojego projektu zaprosiły wybitnych twórców sztuki współczesnej: Alicję Bielawską, nominowaną do „Paszportów Polityki” w kategorii sztuk wizualnych, Michała Jacaszka, wielokrotnie nagradzanego twórcę muzyki teatralnej i filmowej oraz Bożenę Wydrowską, tancerkę i choreografkę specjalizującą się w tańcu vogue. Spektakl bez użycia słów, oparty na minimalizmie i swobodnym odkrywaniu teatralnego świata, odpowiada na współczesny problem przebodźcowania. Odwołując się do wyobraźni i naturalnej ekspresji człowieka, stwarza przestrzeń do rodzinnego spotkania i zacieśnienia więzi między dzieckiem i dorosłym.

 

Poznań: Wieczór premier „Solo Projekt Plus 2018” cz.II – Ewa Dziarnowska „Goo”/Wojciech Grudziński „Populuxe”

12 maja 2018 | godz. 19:00 | Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42.

Stary Browar Nowy Taniec i Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk w Poznaniu zapraszają na dwa premierowe wieczory Solo Projekt Plus 2018. W ramach drugiego wieczoru swoje solowe spektakle pokażą Ewa Dziarnowska i Wojciech Grudziński. Prace powstały we współpracy z opiekunem artystycznym projektu, Peterem Pleyerem.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia