ENG
A A A
 listopad 2019 

Warszawa/Oddaj Ciężar Studio: Verena Pircher „Countertechnique” – warsztaty

12 września 2019 - 13 września 2019 | godz. 20:30 | Warszawa: Oddaj Ciężar Studio, ul. Twarda 42, godz. 20.30-22.00

Oddaj Ciężar Studio – nowe miejsce na tanecznej mapie Warszawy, stworzone przez Karolinę Kroczak i grupę Oddaj Ciężar – zaprasza na dwudniowy warsztat Countertechnique z Vereną Pircher. To technika stworzona przez holenderską choreografkę Anouk van Dijk, będąca narzędziem zarówno dla ciała, jak i umysłu tancerza. Proponowany podczas zajęć zestaw ćwiczeń pomaga m.in. uzyskać większe zakresy w stawach, a także wchodzić w przestrzeń przy jednoczesnym utrzymaniu płynności i giętkości ruchu. Warsztat będzie prowadzony na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym.  

 

Koszt: 120 zł całość/ 70 zł jeden dzień

Zapisy: oddajciezar@gmail.com

Kalisz: XI Ogólnopolska Konferencja Polskiego Forum Choreologicznego

13 września 2019 - 15 września 2019 | Kalisz: Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, ul. Nowy Świat 28/30.

W Kaliszu pod hasłem „Źródła tańca” odbędzie się XI Konferencja Polskiego Forum Choreologicznego. Na konferencję zapraszają Polskie Forum Choreologiczne i Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Konferencji towarzyszyć będzie premiera XX tomu rocznika „Studia Choreologica”, wydawanego we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca, będącego wyborem tekstów powstałych po zeszłorocznej konferencji.

Siedlce/„MY | WY on tour”: Krakowski Teatr Tańca „MY | WY”

13 września 2019 | godz. 19:00 | Siedlce: Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego, ul. Biskupa Ignacego Świrskiego 31

Krakowski Teatr Tańca zaprasza na spektakl MY | WY w choreografii Eryka Makohona, który zostanie pokazany w ramach trasy MY | WY on tour.

 

Punktem wyjścia w kreacji spektaklu MY | WY był temat polaryzacji społecznej w dzisiejszej Europie na przykładzie polaryzacji polskiego społeczeństwa drugiej dekady XXI wieku. MY | WY wraca do pozornie klasycznego układu „MY-scena” – „WY-widownia” z jednoczesnym nadaniem tej sytuacji nowej funkcji. Pieśń ludowa poddana nowej muzycznej aranżacji kompozytora Michała Paducha i wykonywana na żywo przez performerkę Paulinę Dziubę to w koncepcji Makohona kolejny z czynników twórczych, budujących następny poziom znaczeniowy związany z kwestią podziału: podziału między tradycją a współczesnością; między polskością a duchem szerszej wspólnotowości.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia