ENG
A A A
 październik 2019 

Warszawa: Teatr Ochoty „ Życie jest piękne” – reż. Michał Wanio

13 kwietnia 2019 - 14 kwietnia 2019 | godz. 19:00 | Warszawa: Teatr Ochoty, ul. Mikołaja Reja 9

Teatr Ochoty zaprasza na spektakl Życie jest piękne. Prawdziwa historia słynnego tancerza w reżyserii Michała Wanio. To niezwykłe spotkanie z jednym z największych tancerzy XXI wieku, którego praca stała się inspiracją dla twórców na całym świecie. Choć dziś nieco zapomniany, dla kręgów artystycznych stał się odkrywcą nowej ekspresji tanecznej. Mówi się, że tańczy jak ktoś kto dopiero wpadł na imprezę. Wstydzi się wejść na parkiet, lecz coś każe mu zacząć, a gdy zaczyna, to nie potrafi przestać. Jak powstał jego najsłynniejszy performans, w którym zaprezentował siebie i swoje rozumienie tego, czym jest taniec i twórczość? Jak słynni artyści wpadają na swoje rewolucyjne pomysły? Poznajmy jego prawdziwą historię.

 

 

Kina w Polsce/Bolshoi Ballet Live 2018-2019: „Złoty wiek” – chor. Jurij Grigorowicz – retransmisja

14 kwietnia 2019 | Gliwice: Kino Amok

Ten balet można obejrzeć tylko na moskiewskiej scenie lub podczas tournée zespołu Bolszoj. Dzięki retransmisji z cyklu Bolshoi Ballet Live będzie go można także obejrzeć w kinach w całej Polsce. Balet Teatru Bolszoj wznawia Złoty Wiek po dłuższej przerwie. W niedzielę, 7 kwietnia Teatr Bolszoj powtórzy go w swoim cyklu transmisji i retransmisji kinowych Bolshoi Ballet Live. W głównych partiach będziemy podziwiać Ninę Kapcową jako Ritę, Rusłana Skworcowa w roli Borysa, Michaiła Łobuchina jako Jaszkę i Jekaterinę Krysanową jako zakochaną w nim Luśkę.

Lublin: Lubelski Teatr Tańca „Ostatnie solo K.”

14 kwietnia 2019 | godz. 18:00 | Lublin: Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12 Sala Czarna

Lubelski Teatr Tańca zaprasza na spektakl Ostatnie solo K. w choreografii i wykonaniu Ryszarda Kalinowskiego.

 

O spektaklu:

Tańcząc idziesz uparcie do przodu (ta…), patrzysz przed siebie i myślisz tylko o tym, co będzie jutro (znowu?). Ale jednocześnie nie daje ci spokoju, uwiera cię i wciąż natrętnie powraca myśl: gdybym wtedy… (co?) Sięgasz pamięcią wstecz, odtwarzasz w głowie sekwencję zdarzeń i przyglądasz się człowiekowi, którym byłeś (a teraz nie jesteś?). Przewijasz taśmę po raz kolejny i dochodzisz do wniosku… (no właśnie?!), że nie jest tak źle, chyba (o matko…).

 

Pokaz 14 kwietnia w ramach selekcji finałowej do Polskiej Platformy tańca 2019

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia