ENG
A A A
 listopad 2019 

Kielce/Polska Sieć Tańca 2019: Grupa Wokół Centrum „Dobre wychowanie”

14 czerwca 2019 | godz. 19:00 | Kielce: Kielecki Teatr Tańca, plac Moniuszki 2B

Polska Sieć Tańca to pierwsza, sformalizowana sieć centrów wspierających sztukę tańca, opierająca się na współpracy dwunastu ośrodków w całej Polsce. W jej ramach w Kieleckim Teatrze Tańca zostanie pokazany spektakl krakowskiej Grupy Wokół Centrum Dobre wychowanie.

 

O spektaklu:

 

Całe dzieciństwo słyszeliśmy „bądź grzeczny”, „zachowuj się jak należy”. Ale co to dokładnie oznacza? Ciekawe, czy nasi rodzice mieli pełną świadomość tego, jakiego człowieka kształtują i co z nas wyrośnie. Zapraszamy na spektakl o tym, jaki wpływ na nasze dorosłe życie mają zasady wpojone nam w dzieciństwie.

Kielce/Kielecki Teatr Tańca: Grupa Wokół Centrum „Dobre wychowanie”, Kielecki Teatr Tańca „Giselle. Akt I”

14 czerwca 2019 | godz. 19:00 | Kielecki Teatr Tańca | Kielce

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na wieczór składający się z dwóch spektakli: Dobre wychowanie w wykonaniu Grupy Wokół Centrum i choreografii Agaty Moląg oraz Giselle. Akt I w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca i choreografii Izabeli Zawadzkiej. Ten drugi jest autorską interpretacją baletu romantycznego do muzyki Adolphe’a Adama, Giselle.

Katowice/XXV Festiwal A PART: Granhøj Dans „Adam i Ewa”

14 czerwca 2019 | godz. 20:00 | Katowice: Kinoteatr Rialto, Świętego Jana 24

Teatr A Part zaprasza na spektakl Adam i Ewa duńskiego zespołu tanecznego Granhøj Dans, który odbędzie się w ramach XXV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part. Uwaga! W spektaklu pojawia się nagość.

 

O spektaklu:

 

Całkiem ładny nagi duet… Spektakl Adam i Ewa stawia na prawdziwą nagość na scenie – w przeciwieństwie do tej wirtualnej. Przedstawienie jest wynikiem obserwacji zachowań współczesnego społeczeństwa w mediach społecznościowych. Młodzi ludzie często i chętnie eksponują tam swoją nagość. Natomiast w prawdziwym życiu wręcz przeciwnie. Mężczyźni i kobiety rzeźbią swoje ciała w centrach fitness, ale są zbyt przerażeni, aby później nago pojawić się w szatni czy pod prysznicem. Spektakl jest zachętą do ponownego przemyślenia naszych relacji z naturalną nagością ciała oraz kwestii traktowania go jak produktu, w oderwaniu od rzeczywistości i prawdy o nim.

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia