ENG
A A A
 grudzień 2018 

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca 2018/„Taniec w bibliotece – la Danza i el Baile”: Julia Hoczyk „Pod choinkę: Najpiękniejsze książki o tańcu” – prezentacja nowości wydawniczych

15 grudnia 2018 | godz. 11:30 | Warszawa: Big Book Cafe, ul. Dąbrowskiego 81

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie oraz Big Book Cafe przy ul. Dąbrowskiego 81 w Warszawie zapraszają na ostatnie spotkanie z cyklu Taniec w bibliotece – la Danza i el Baile, którego inicjatorką i autorką jest Małgorzata Matuszewska z Teatru Tańca NTF. Podczas spotkania teatrolożka i redaktorka prowadząca portalu taniecPOLSKA.pl Julia Hoczyk zaprezentuje nowości wydawnicze o tematyce tanecznej.

 

Kraków/XI Festiwal Boska Komedia: Paweł Sakowicz „Jumpcore”

15 grudnia 2018 | godz. 15:00 | Kraków: MOS Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12

W ramach 11. Festiwalu Boska Komedia Paweł Sakowicz pokaże swój spektakl Jumpcore, będący wariacją na temat skoków – od baletowych po rave’owe. Bezpośredniej inspiracji do powstania Jumpcore dostarczyła biografia Freda Herko, kultowego amerykańskiego tancerza, znanego m.in. z wczesnych filmów Andy’ego Warhola, który zakończył swój kameralny performance samobójczą śmiercią. Jednym z pytań, jakie niosą niekonwencjonalne układy choreograficzne jest to, czy był to ruch zaplanowany czy całkowicie spontaniczny?

 

Jumpcore Pawła Sakowicza znalazł się wśród dwudziestu spektakli wybranych do Aerowaves Twenty 2019.

Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania „Po godzinach”

15 grudnia 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Ośrodek Teatru Tańca Zawirowania, ul. Belwederska 20/22

Teatr Tańca Zawirowania zaprasza na pokaz swojego flagowego spektaklu z 2007 roku Po godzinach, który opowiada o bezdusznym świecie korporacji. Spektakl będzie grany w nowej obsadzie: Klaudia Buda, Aleksandra Krajewska, Przemek Stokowiec oraz Jacek Foltyn. 

 

W zagonionym korpoświecie nie ma czasu na wytchnienie. Relacje z bliskimi ulegają osłabieniu. Rano pracownicy wsiadają do metra, samochodu lub tramwaju, by jak najszybciej zasiąść za biurkiem. Wieczorem są zbyt zmęczeni, żeby wykrzesać z siebie jakiekolwiek emocje. Pozostają fantazje przed ekranem komputera, biurowe plotki. Rozmyślanie o tym, co nigdy się nie stanie, a mogłoby się wydarzyć, gdyby przekroczyło się granice towarzyskiego konwenansu. Wyobrażone romanse, namiętności bez pokrycia, spekulacje na temat uczuć. Nigdy nie zrealizowane, bo niosą zbyt duże ryzyko fiaska.

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia