ENG
A A A
 maj 2019 

Kina w Polsce/Bolshoi Ballet Live 2018-2019: „Dziadek do orzechów” – chor. Jurij Grigorowicz – retransmisja

9 grudnia 2018 - 31 grudnia 2018 | Kina w Polsce, szczegółowy harmonogram wraz z listą kin znajduje się pod opisem.

W oczekiwaniu na transmisję HD Live Dziadka do orzechów z Teatru Bolszoj, która będzie miała miejsce 23 grudnia, polscy widzowie od 9 grudnia mogą oglądać retransmisje tego samego tytułu zarejestrowanego podczas poprzedniej transmisji w cyklu Bolshoi Ballet Live. W głównych partiach zobaczymy wybitnych pierwszych solistów Bolszoj: Annę Nikulinę w roli Maszy, Denisa Rodkina jako Księcia i Andrieja Merkuriewa jako Drosselmeyera.

 

W wielu krajach nie ma Bożego Narodzenia bez gwiazdkowego spektaklu Dziadka do orzechów. Przedstawienia baletu Czajkowskiego przygotowują w tym okresie na całym świecie nie tylko profesjonalne zespoły baletowe, ale także szkoły tańca i amatorskie grupy. Mimo że dziś, inaczej niż za czasów Czajkowskiego, spektakl ten jest kierowany głównie do młodszych widzów, to nadal pozostaje jednym z najpoważniejszych arcydzieł klasycznego baletu rosyjskiego.

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca 2018/„Taniec w bibliotece – la Danza i el Baile”: Julia Hoczyk „Pod choinkę: Najpiękniejsze książki o tańcu” – prezentacja nowości wydawniczych

15 grudnia 2018 | godz. 11:30 | Warszawa: Big Book Cafe, ul. Dąbrowskiego 81

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie oraz Big Book Cafe przy ul. Dąbrowskiego 81 w Warszawie zapraszają na ostatnie spotkanie z cyklu Taniec w bibliotece – la Danza i el Baile, którego inicjatorką i autorką jest Małgorzata Matuszewska z Teatru Tańca NTF. Podczas spotkania teatrolożka i redaktorka prowadząca portalu taniecPOLSKA.pl Julia Hoczyk zaprezentuje nowości wydawnicze o tematyce tanecznej.

 

Kraków/XI Festiwal Boska Komedia: Paweł Sakowicz „Jumpcore”

15 grudnia 2018 | godz. 15:00 | Kraków: MOS Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12

W ramach 11. Festiwalu Boska Komedia Paweł Sakowicz pokaże swój spektakl Jumpcore, będący wariacją na temat skoków – od baletowych po rave’owe. Bezpośredniej inspiracji do powstania Jumpcore dostarczyła biografia Freda Herko, kultowego amerykańskiego tancerza, znanego m.in. z wczesnych filmów Andy’ego Warhola, który zakończył swój kameralny performance samobójczą śmiercią. Jednym z pytań, jakie niosą niekonwencjonalne układy choreograficzne jest to, czy był to ruch zaplanowany czy całkowicie spontaniczny?

 

Jumpcore Pawła Sakowicza znalazł się wśród dwudziestu spektakli wybranych do Aerowaves Twenty 2019.

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia