ENG
A A A
 sierpień 2019 

Gdańsk: Opera Bałtycka „Dziadek do orzechów” – chor. François Mauduit

14 lutego 2018 - 15 lutego 2018 | godz. 11:00 | Opera Bałtycka | Gdańsk

Opera Bałtycka zaprasza na jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych spektakli baletowych  Dziadka do orzechów. Baśniowa opowieść, rozgrywająca się podczas świąt Bożego Narodzenia jest piękną historią dla całej rodziny. Niezwykła historia o przyjaźni, poświęceniu i wielkiej odwadze uczy młodych widzów najważniejszych rzeczy. Dla wszystkich natomiast wysłuchanie nadzwyczajnej i niezwykle zróżnicowanej muzyki Piotra Czajkowskiego będzie niezwykłym doświadczeniem. Gdańską realizację przygotowali realizatorzy światowego formatu: uznany choreograf François Mauduit oraz utalentowany scenograf Justin Arienti. Dziadek do orzechów to spektakl idealny na długie zimowe wieczory – piękna muzyka, taniec i scenografia rozgrzeją serca wszystkich widzów.

Poznań/Polski Teatr Tańca/„Odpowiednie dać tańcowi słowo”: „Trening aktorski, taneczny, muzyczny – różnice i podobieństwa”

15 lutego 2018 | godz. 18:00 | Poznań: Studio Polskiego Teatru Tańca, ul. Kozia 4.

Odpowiednie dać tańcowi słowo to cykl rozmów  poruszających zagadnienia związane z eksperymentalną sztuką tańca współczesnego.  Od roku organizatorzy starają się przy tym łączyć dyskusje teoretyczne z praktyką performatywną, odsłaniając kulisy działań tancerzy i gości spotykających się nad wspólnym dziełem w Polskim Teatrze Tańca. Zgodnie z ta ideą PTT zaprasza na na spotkanie z Tomaszem Rodowiczem i Eli Tonevą, związanymi z Teatralnym Stowarzyszeniem CHOREA, a zarazem współautorami podręcznika Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu wydanego przez Państwową Wyższą Szkołę Filmową Telewizyjną i Teatralną im. L. Schillera w Łodzi we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach Programu wydawniczego 2015. Spotkanie z artystami zamknie cykl autorskiego programu przygotowanego przez Tomasza Rodowicza i Eliny Tonevej dla tancerzy Polskiego Teatru Tańca.

Poznań/Polska Sieć Tańca 2018: Lubelski Teatr Tańca „Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy”

15 lutego 2018 | godz. 19:00 | Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

Polska Sieć Tańca to sformalizowana forma współpracy ośrodków, wspierających sztukę tańca w naszym kraju. W ramach programu prezentacji, realizowanych w ramach Sieci w 2018 roku Lubelski Teatr Tańca pokaże spektakl Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy w Starym Browarze w Poznaniu.

 

O spektaklu:

Istnieją historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy i takie, których lepiej byłoby też nigdy nie opowiedzieć. Historie, które sprawiają, że w oczach odbiorców stajemy się wielcy, bądź dramatycznie kurczymy się.

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia