ENG
A A A
 sierpień 2019 

Lublin/XXII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: „Reflections” Anna Kamińska i Przemysław Degórski – instalacja interaktywna

16 listopada 2018 - 19 listopada 2018 | godz. 17:00 | Lublin: Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12, foyer Sali Czarnej

W ramach XXII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca Lubelski Teatr Tańca, Centrum Kultury w Lublinie i Centrum Spotkania Kultur zapraszają na interaktywną instalację Reflections tancerki i choreografki Anny Kamińskiej oraz dyrygenta i sound designera Przemysława Degórskiego.

 

Reflections jest instalacją, w której odbiorca porusza się po sieci współzależności pomiędzy przestrzenią, zbiorem danych oraz dźwiękiem. Odbiorca staje się jednym z czynników kształtującym całe środowisko. Dźwięk zaczyna funkcjonować niezależnie od swojego pierwotnego źródła. Staje się dotykalny, można go ścisnąć, przenieść, rozerwać – zupełnie tak jak przedmiot.

Łódź/Teatr Wielki: „Ziemia obiecana” – chor. Gray Veredon

16 listopada 2018 | godz. 18:30 | Teatr Wielki w Łodzi | Łódź

Ziemia obiecana to niezwykły spektakl baletowy. W 1999 roku Gray Veredon, brytyjski choreograf, zafascynowany dziejami miasta, stworzył jedyne w swoim rodzaju widowisko. Choreograf spojrzał na losy miasta, jego mieszkańców i rozwój stosunków społecznych na przełomie XIX i XX wieku – z własnej, nieco odmiennej perspektywy, a swoją realizację zadedykował Łodzi, z całą jej przeszłością i teraźniejszością.

Lublin/XXII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Colleen Thomas „but the sun came up and we were here / ale słońce wzeszło i już w nim trwaliśmy”

16 listopada 2018 | godz. 19:00 | Lublin: Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

W ramach XXII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca Lubelski Teatr Tańca, Centrum Kultury w Lublinie i Centrum Spotkania Kultur zapraszają na premierę spektaklu but the sun came up and we were here / ale słońce wzeszło i już w nim trwaliśmy w reżyserii i choreografii Colleen Thomas. Jest to koprodukcja amerykańsko-polsko-ukraińsko-białoruska.

 

W tej nowej, pełnowymiarowej pracy indywidualne historie performerów zderzają się z pytaniami choreografki dotyczącymi postrzegania samego siebie oraz natury ludzkich relacji. Jakie są granie – albo możliwości poczucia przynależności pośród wzrastającego strachu i napięcia w niestabilnym świecie?

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia