ENG
A A A
 sierpień 2019 

Poznań: I Międzynarodowa Konferencja Naukowa Dance Connections

14 lutego 2019 - 17 lutego 2019 | Poznań: Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego, Królowej Jadwigi 27/39/ Sala Taneczna przy Drodze Dębińskiej 7

Katedra Tańca i Gimnastyki Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu oraz Studenckie Koło Naukowe Pracownia Nauk o Tańcu AWF Poznań zapraszają do udziału w I Międzynarodowej Konferencji Naukowej Dance Connections. Konferencja ma na celu ukazanie różnorodnych perspektyw dotyczących ruchu i tańca w kontekście nauk o zdrowiu.

Tematyka konferencji mocno związana jest z rozwojem ruchowym w perspektywie prozdrowotnej, zwłaszcza że w Polsce nadal postrzega się taniec przede wszystkim w kategoriach estetycznych, jako dziedzinę sztuki, a zapomina o jego mocy rehabilitacyjnej i terapeutycznej. Zaproszeni na Konferencję goście – prelegenci i prowadzący warsztaty – przedstawią różne systemy myślenia o ruchu i tańcu.

 

Pierwsza część Konferencji będzie spojrzeniem na praktykę od strony teoretycznej, w drugiej odbędą się zaś praktyczne warsztaty ukazujące przekład prezentowanych teorii na praktykę. Wstęp na część teoretyczną konferencji jest bezpłatny, na obie części obowiązują zapisy.

Kraków/V Festiwal „Materia Prima”: Compagnia Finzi Pasca „Donka – list do Czechowa”

15 lutego 2019 - 16 lutego 2019 | godz. 20:30 | Kraków: Centrum Kongresowe ICE Kraków, ul. Marii Konopnickiej 17 Sala Teatralna

Teatr Groteska w Krakowie zaprasza, w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy „Materia Prima”, na spektakl Donka – list do Czechowa. Compagnia Finzi Pasca ze Szwajcarii przyjedzie do Polski po raz drugi i zaprezentuje olśniewający spektakl z pogranicza teatru, teatru akrobacji, tańca, muzyki i śpiewu z udziałem jedenastu artystów-akrobatów. W tym przedstawieniu poetyckie obrazy następują po sobie jak we śnie. Składają się na nie zapierające dech w piersiach akrobacje, przeplatane dowcipnymi scenami wybornej klaunady. Spektakl jest hołdem dla Antoniego Czechowa z okazji 150. rocznicy jego urodzin.

 

 

Gdańsk: Opera Bałtycka „Giselle” – chor. Emil Wesołowski, Izabela Sokołowska-Boulton, Wojciech Warszawski

16 lutego 2019 | godz. 18:00 | Opera Bałtycka | Gdańsk

Opera Bałtycka w Gdańsku zaprasza na pokaz baletu romantycznego Giselle w choreografii Emila Wesołowskiego (I akt) oraz Izabeli Sokołowskiej-Boulton i Wojciecha Warszawskiego (II akt). Dzieło odwołuje się do naszych czasów m.in. poprzez współczesny czas i współczesne miejsce akcji, chociaż zachowane są jego wszystkie romantyczne założenia.

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia