ENG
A A A
 maj 2019 

Kraków/Noc Teatrów 2018: Barbara Bujakowska „Mechaniczne sny”

16 czerwca 2018 | godz. 20:00 | Kraków: Studio KCC, al. Jana Pawła II 232

Nowohuckie Centrum Kultury – Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza do wspólnego świętowania Nocy Teatrów w Krakowie. W ramach wieczoru Barbara Bujakowska pokaże spektakl Mechaniczne sny w Studio KCC. Spektakl powstał w ramach kuratorskiego projektu Anny Królicy Maszyna choreograficzna w Cricotece. Jest snuciem wyobrażeń (a może i powracających w snach lęków) o mechanizacji świata, skutkującej zanikiem indywidualizmu. Przejawy mechanizacji można zauważyć w braku naturalnego i spersonalizowanego ruchu postaci, który usytuowałby głównych bohaterów w konkretnej rzeczywistości. Bujakowska, jeszcze przed stworzeniem choreografii Mechanicznych snów, wypracowała język oparty o proste formy geometryczne, powtarzane w zautomatyzowany i pozbawiony indywidualnej gestyki sposób. Wprowadziła je do swojego umownego świata scenicznego, tworząc performans tożsamościowy. Nierzadko okraszając go ironią i humorem. Ten cielesny kod ruchowy okazał się niezwykle kompatybilny ze spostrzeżeniami i rozważaniami Schlemmera nad dwoistością natury ludzkiej oraz jej relacją do świata maszyn i marionet – nieożywionych, lecz poruszających się tworów.

Gdańsk/X Gdański Festiwal Tańca: Teatr Dada von Bzdülöw „Dzisiaj, wszystko”

16 czerwca 2018 | godz. 20:30 | Klub ŻAK | Gdańsk

X Gdański Festiwal Tańca zaprasza na pokaz spektaklu Dzisiaj, wszystko Teatru Dada von Bzdülöw.

 

Dzisiaj, wszystko według zapowiedzi twórców miało być podróżą po konstelacjach spełnienia. Dionizyjskim świętej upojenia. Dokonało się.” Gabriela Pewińska, „Dziennik Bałtycki”

 

„Vanitas vanitatum et omnia vanitas. Kiedy z mikrofonów zaczyna nagle wydobywać się dźwięk głosów zespołu Dada, tytułowe wskazanie jedynie umacnia się. Wszystko przemija, wszystko jest ulotne – czytamy w cytowanej w przedstawieniu Księdze Koheleta. „Dzisiaj, i dzisiaj musi wydarzyć się wszystko” – mówi do nas Dada. Migocząc w swoim spektaklu powidokami przeszłości i zwiastunami przyszłości, które objawiają się w tym, co jest dzisiaj na tej scenie wszystkim.” Anna Jazgarska, teatralny.pl, 18 października 2017

Kraków/Noc Teatrów 2018: Akcja WAŻKA „Przestrzeń multimedialno-ruchowa”

16 czerwca 2018 | godz. 21:00 | Kraków: ul. Dolnych Młynów 10 (plener)

W ramach krakowskiej Nocy Teatrów Akcja WAŻKA zaprasza na improwizowane działanie ruchowe, tworzące przestrzeń multimedialno-ruchową przy ul. Dolnych Młynów 10. Wystąpią: Grzesiek Kaliszuk (multimedia, scenografia), Wojtek Miler (scenografia, robotyka), Barbara Wysoczańska (ruch).

 

Wstęp wolny!

 

Rezerwacje: akcjawazka@gmail.com

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia