ENG
A A A
 maj 2019 

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2018/Międzypokoleniowa Gwiazdka: Finał „CST Taniec w bibliotece – la Danza i el Baile”, „Konstelacje” – reż. R. Woźniak, chor. P. Święcańska, zamknięcie projektu CST 2018, „Wbijamy na balet” – chor. Thierry Verger

17 grudnia 2018 | godz. 18:00 | Warszawa: Dom Kultury Kadr, ul. Przemysława Gintrowskiego 32

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza na ostatni w tym roku, i zarazem świąteczny poniedziałek z tańcem. W programie wieczoru znalazł się finał projektu laboratorium środowiskowego CST Taniec w bibliotece – la Danza i el Baile, spektakl Konstelacje w choreografii Pauliny Święcańskiej i reżyserii Romualda Woźniaka, oficjalne zamknięcie projektu CST w 2018 roku i premiera spektaklu Wbijamy na balet w choreografii Thierry’ego Vergera. Po premierze odbędzie się świąteczne spotkanie, które poprowadzi Joanna Szymajda.

Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/VIII: Dominik Więcek, Michał Przybyła „Bromance”

17 grudnia 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Malarnia, Teatr Studio, plac Defilad 1

W ramach VIII odsłony Sceny Tańca Studio 2018 Dominik Więcek i Michał Przybyła pokażą performans Bromance. Spektakl powstał z zainteresowania dyskursem wokół nowej koncepcji braterstwa, idei sformułowanej przez Jane Ward i opisywanej w jej pracy Not Gay. Sex Between Straight White Man. Przedstawienie jest próbą zmierzenia się ze stereotypem „prawdziwego mężczyzny” w celu ukazania wielu wariantów męskości, a co za tym idzie przekraczania granic stereotypu i ponownego definiowania tożsamości męskiej, widzianej w szerszym aspekcie i niewykluczającej postaw odbiegających od wyuczonej normy. Twórcy szukają odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób pozostawić mężczyznom w przestrzeni publicznej nieformalne prawo do przejawów czułości czy sentymentalności, bez obawy o bycie posądzonym o śmieszność, czy konieczność słuchania krytycznych uwag o niemęskim zachowaniu.

 

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2018/Rok Edukacji: Fundacja Artystyczna PERFORM „Konstelacje” – chor. Paulina Święcańska, reż. Romuald Woźniak

17 grudnia 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Dom Kultury KADR, ul. Przemysława Gintrowskiego 32

W ramach finału Roku Edukacji w CST zostanie zaprezentowany spektakl Fundacji Artystycznej PERFORM, będący efektem współpracy artystów tańca z grupą seniorów. Jest to spektakl taneczny oparty na improwizacji kontaktowej w koncepcji i choreografii Pauliny Święcańskiej oraz reżyserii Romana Woźniaka. Będzie to spotkanie sceniczne dwóch pokoleń: tancerzy Aleksandry Osowicz i Pawła Koniora z amatorami tańca w wieku 50+. Eklektyczna opowieść o przemijaniu, miłości i wrażliwości na drugiego człowieka. Konstelacja czyli układy międzyludzkie rozmieszczone na gwiazdozbiorze czasu i przestrzeni.

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia