ENG
A A A
 sierpień 2019 

Poznań: I Międzynarodowa Konferencja Naukowa Dance Connections

14 lutego 2019 - 17 lutego 2019 | Poznań: Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego, Królowej Jadwigi 27/39/ Sala Taneczna przy Drodze Dębińskiej 7

Katedra Tańca i Gimnastyki Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu oraz Studenckie Koło Naukowe Pracownia Nauk o Tańcu AWF Poznań zapraszają do udziału w I Międzynarodowej Konferencji Naukowej Dance Connections. Konferencja ma na celu ukazanie różnorodnych perspektyw dotyczących ruchu i tańca w kontekście nauk o zdrowiu.

Tematyka konferencji mocno związana jest z rozwojem ruchowym w perspektywie prozdrowotnej, zwłaszcza że w Polsce nadal postrzega się taniec przede wszystkim w kategoriach estetycznych, jako dziedzinę sztuki, a zapomina o jego mocy rehabilitacyjnej i terapeutycznej. Zaproszeni na Konferencję goście – prelegenci i prowadzący warsztaty – przedstawią różne systemy myślenia o ruchu i tańcu.

 

Pierwsza część Konferencji będzie spojrzeniem na praktykę od strony teoretycznej, w drugiej odbędą się zaś praktyczne warsztaty ukazujące przekład prezentowanych teorii na praktykę. Wstęp na część teoretyczną konferencji jest bezpłatny, na obie części obowiązują zapisy.

Warszawa/Komuna//Warszawa: Hana Umeda „HanaUmeda/SadaYakko”

16 lutego 2019 - 17 lutego 2019 | godz. 19:00 | Warszawa: Komuna Warszawa, ul. Lubelska 30/32

Sada Yakko (1871-1946) – gejsza i tancerka. Pierwsza propagatorka japońskiego teatru na Zachodzie i pierwsza zawodowa aktorka nowoczesnej Japonii. W kulturze polskiej znana jest przede wszystkim za pośrednictwem Jana Augusta Kisielewskiego. Jej postać stała się inspiracją dla młodopolskich artystów – „sensacją egzotycznej natury”. Kiedy w marcu 1902 roku polscy widzowie mogli podziwiać ją w Krakowie, w Warszawie i we Lwowie, miała już za sobą półroczne tourneé po Stanach Zjednoczonych. Odniosła wielki sukces na Wystawie Światowej w Paryżu w 1900 roku. Wtedy to okrzyknięto ją japońską Sarą Bernhardt. Szukając wspólnoty ze swoją o sto lat starszą koleżanką po fachu, Hana Umeda próbuje odpowiedzieć sobie na pytanie, jak mógłby wyglądać taniec Sady Yakko w 2019 roku.

 

Po spektaklu 17 lutego odbędzie się dyskusja w ramach Latającej Akademii Języków Tańca, którą poprowadzi Katarzyna Pastuszak.

Kraków/V Festiwal „Materia Prima”: Patricia Guerrero „Katedra”

16 lutego 2019 - 17 lutego 2019 | godz. 20:30 | Nowohuckie Centrum Kultury al. Jana Pawła II 232, Kraków

Teatr Groteska w Krakowie zaprasza na spektakl flamenco pt. Katedra Patricii Guerrero, prezentowany w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy Materia Prima. Będzie to zarazem polska premiera tego nagradzanego w Hiszpanii spektaklu. Katedra jest bardzo osobistą, intymną wypowiedzią artystki na temat wolności. Przestrzeń teatralna to przestrzeń kościołów – jest Bóg i światło, cisza i dźwięk dzwonów. A w tej przestrzeni – zagubiona kobieta.  

« poprzednia1234następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia