ENG
A A A
 sierpień 2019 

Kina w Polsce/Bolshoi Ballet Live 2018-2019: „Śpiąca królewna” – chor. Jurij Grigorowicz – retransmisja

17 marca 2019 | Jarocin: Kino Echo

Śpiąca królewna, czyli encyklopedia baletu klasycznego, powraca do kin w retransmisji z Teatru Bolszoj. Bogactwo scenografii, kostiumów, ponad stuosobowy zespół tancerzy i mnóstwo popisów baletowych na najwyższym poziomie – Śpiąca królewna to widowisko godne carskiego dworu, dla którego zostało stworzone. Od 6 marca do końca maja będzie je można obejrzeć w wybranych kinach w całej Polsce. Spektakl ten został zarejestrowany z udziałem publiczności już dwa dni po premierze i pokazany w kilkuset kinach na całym świecie. Następnie był transmitowany w HD LIVE, w nowej obsadzie wykonawców 22 stycznia 2017 roku. Rejestrację tamtej transmisji obejrzymy teraz ponownie w kinach. W rolach głównych wystąpią Olga Smirnowa jako królewna Aurora i Siemion Czudin jako Książę Desiré.

 

Uwaga! Na końcu materiału zamieszczone jest pytanie konkursowe. Do wygrania zaproszenia na pokazy 10 marca do kin w Bydgoszczy, Kielcach, Koszalinie, Olsztynie, Poznaniu, Radomiu, Włocławku i Zgorzelcu.

 

Siedlce/Polska Sieć Tańca 2018: Grupa Wokół Centrum „Płaczki”

17 marca 2019 | godz. 17:00 | Siedlce: Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego, ul. Biskupa Ignacego Świrskiego 31

Polska Sieć Tańca to pierwsza, sformalizowana sieć centrów wspierających sztukę tańca, opierająca się na współpracy dwunastu ośrodków w całej Polsce. W jej ramach zostanie pokazany spektakl krakowskiej Grupy Wokół Centrum Płaczki. Spektakl ten przeniesiono z programu Polskiej Sieci Tańca 2018 na kolejny rok. Płaczki to spektakl interaktywny, przełamujący bariery sceniczności, budujący intymność w bliskim spotkaniu między widzem a artystą. Nasza obecność i koncentracja są tu wystawione na próbę w nastrojowych lub na wpół improwizowanych działaniach w konfrontacji z publicznością.

Katowice/Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego/Przegląd Teatralny „Tu i Teraz”: Katarzyna Gorczyca, Oskar Malinowski „Para nr 1”

17 marca 2019 | godz. 18:00 | Katowice: Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego, Rynek 10, Scena w Galerii

Teatr Śląski w Katowicach, w ramach Przeglądu Teatralnego Tu i Teraz, zaprasza na spektakl Para nr 1 duetu Gorczyca-Malinowski. 

 

O spektaklu:

Perfekcja. Konkurencja. Nagrody. Potrzeba oceny. Potrzeba tortury ciała i myśli. Potrzeba zwycięstwa. Gdy sztuka zaczyna być narzędziem w walce o bycie najlepszym artystą we wszechświecie. Najlepszy tancerz. Najlepsza choreografia. Najlepszy koncept. Najlepsze kostiumy. Najlepszy ja. Wykorzystując swoje konkursowe doświadczenia oraz upodobanie do jazdy figurowej na lodzie Gorczyca/ Malinowski zmierzą się z najlepszą choreografią we wszechświecie.

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia