ENG
A A A
 sierpień 2019 

Warszawa/Centrum w Ruchu: „Kultura ciała” – projekt edukacyjny Izabeli Chlewińskiej

17 listopada 2018 - 18 listopada 2018 | godz. 10:00 | Warszawa: Centrum w Ruchu, Wawerskie Centrum Kultury, ul. Żegańska 1a, w godz. 10.00-16.00.

Roczny projekt edukacyjny Kultura ciała  (luty-grudzień 2018) to warsztaty unikatowe pod względem treści i formy. Celem projektu jest żywe i regularnie pogłębiane doświadczenie na poziomie własnego ciała, które prowadzi do otwartego i krytycznego spojrzenia na język współczesnej sztuki związanej z ciałem (choreografii, sztuk performatywnych) oraz aktywnego uczestnictwa w tworzeniu kultury.Zajęcia są przeznaczone dla kobiet i mężczyzn, ze szczególnym uwzględnieniem osób, które z różnych powodów odczuwają potrzebę głębokiej pracy z ciałem, głosem i intuicją, np. matki i ojcowie małych dzieci, miłośnicy sztuk performatywnych, artyści chcący poszerzyć zakres swoich umiejętności i inni.

 

Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie listu motywacyjnego do 31 stycznia 2018 na adres: biuro@izabelachlewinska.pl

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Lublin/XXII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Ailey II „Where there are tongues”, „Road to One”, „The Hunt”, „Revelations”

17 listopada 2018 - 18 listopada 2018 | godz. 18:00 | Lublin: Centrum Spotkania Kultur, pl. Teatralny 1

W ramach XXII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca Lubelski Teatr Tańca, Centrum Kultury w Lublinie i Centrum Spotkania Kultur zapraszają na wieczór spektakli zespołu Ailey II: Where are the tongues, Road to One, The Hunt oraz Revelations.

 

Ailey II ucieleśnia idee swego założyciela – Alvina Aileya – oraz jego misję zbudowania rozwiniętego centrum społecznego, w którym powstają spektakle taneczne, prowadzona jest szkoła tańca oraz tworzone są programy społeczne dla wszystkich ludzi. Pierwszą następczynią Aileya była Sylvia Waters, która kierowała zespołem przez 38 lat. Od czerwca 2012 roku dyrektorem artystycznym Ailey II jest Troy Powell, który kieruje obecnie dwunastką tancerzy o statusie „wschodzących gwiazd”.

Lublin/XXII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Fana Fraser – warsztaty

18 listopada 2018 | godz. 14:00 | Lublin: Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1

W ramach XXII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie odbędą się warsztaty z dyrektorką prób zespołu Ailey II Faną Fraser. W zajęciach wezmą udział także tancerze z zespołu: Grace Bergonzi i Leonardo Brito. Warsztat adresowany jest do osób posiadających doświadczenie w tańcu współczesnym lub klasycznym.

« poprzednia1234następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia