ENG
A A A
 grudzień 2018 

Warszawa: Scena Tańca Studio 2018 – odsłona VIII: „Piąta strona świata”

17 grudnia 2018 - 19 grudnia 2018 | Warszawa: Teatr Studio, plac Defilad 1

Teatr Studio oraz Instytut Muzyki i Tańca zapraszają na ósmą odsłonę Sceny Tańca Studio 2018, realizowanej od 2015 roku przy wsparciu Biura Kultury m.st. Warszawy i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Piąta strona świata będzie trzecią, a zarazem ostatnią odsłoną programu kuratorskiego Anny Królicy i Adama Kamińskiego. W programie znajdą się najnowsze spektakle Krakowskiego Teatru Tańca i Polskiego Teatru Tańca (koprodukcja PPT z bodytalk, polska premiera), niezależna produkcja Dominika Więcka i Michała Przybyły (tancerzy Polskiego Teatru Tańca), pokaz pracy w procesie międzynarodowego zespołu Collective B oraz dwie prace solowe –  debiut choreograficzny Wojciecha Marka Kozaka i  spektakl Alexeya Torgunakova, związanego z Teatrem ROZBARK.

Gdańsk: Kasia Wolińska „Matki tańczące w Ziemi” – warsztaty

17 grudnia 2018 - 18 grudnia 2018 | godz. 12:00 | Gdańsk: klub Ziemia, al. Grunwaldzka 76

Klub Ziemia w Gdańsku zaprasza matki i nie tylko na warsztat Matki tańczące w Ziemi, który poprowadzi Kasia Wolińska. W oparciu o proste ćwiczenia ruchowe uczestnicy będą pracować nad rozluźnieniem kręgosłupa i bioder, otwarciem splotu słonecznego i zanurzeniem w niezobowiązującej praktyce ruchowej. Doświadczenie ruchowo-taneczne nie jest wymagane.

Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/VIII: Collective B „Wonderful World”

18 grudnia 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Malarnia, Teatr Studio, plac Defilad 1

W ramach VIII odsłony Sceny Tańca Studio 2018 zespół Collective B pokaże pracę w procesie Wonderful World, w której taniec, teatr fizyczny i muzyka wykonywana na żywo współtworzą epickie i spektakularne sceny masakry, gdzieś pomiędzy trywialnością a realizmem, w którym Pokój i Miłość, główni bohaterowie, walczą niestrudzenie przeciwko przemocy. Spektakl przepełniony jest atmosferą apokaliptyczną, przeplataną krótkimi chwilami ciszy, umożliwiając widowni „wycofanie się” ze sceny, artykulacje swoich doświadczeń oraz stworzenie krytycznego spojrzenia na akt przemocy. Odwołując się do poetyckiego i elokwentnego języka będącego wypadkową tańca, teatru fizycznego i muzyki na żywo, autorka Wonderful World odsłania złożoność i kruche piękno życia, jednocześnie kwestionując jego znaczenie: czym jest życie, jak żyjemy i jak chcemy żyć?

 

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia