ENG
A A A
 sierpień 2019 

Kina w Polsce/Bolshoi Ballet Live 2018-2019: „Bajadera” – chor. Marius Petipa, Jurij Grigorowicz – transmisja

18 lutego 2019 | Opole Lubelskie: Kino Opolanka

Dystrybutor filmowy nazywowkinach.pl zaprasza do kin w całej Polsce na olśniewającą Bajaderę w transmisji HD Live z Teatru Bolszoj. Dla sceny w Moskwie klasyczny balet Petipy ponownie opracował choreograficznie w 2013 roku długoletni dyrektor baletu Teatru Bolszoj, Jurij Grigorowicz, a w rolach głównych wystąpią: Olga Smirnowa jako Nikija, Olga Marczenkowa jako Gamzatti i Artiom Bieliakow jako Solor.

 

Tragiczna historia miłości świątynnej tancerki Nikiji i wojownika Solora to, obok słynnego Jeziora łabędziego, jedno z najwspanialszych dzieł baletu klasycznego w jego najdoskonalszej XIX-wiecznej formie.

Kraków/V Festiwal „Materia Prima”: Jakop Ahlbom „Lebensraum”

18 lutego 2019 | godz. 20:30 | Kraków: Centrum Kongresowe ICE Kraków, ul. Marii Konopnickiej 17, Sala Teatralna

Teatr Groteska w Krakowie zaprasza w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy Materia Prima na spektakl Lebensraum Jakopa Ahlboma. Twórca spektaklu, znany z łączenia teatru z innymi dziedzinami sztuki, po raz kolejny podjął fascynującą próbę przeniesienia magii kina do przestrzeni teatralnej – tym razem kina niemego. Podczas festiwalu Materia Prima polscy widzowie będą mogli zobaczyć spektakl po raz pierwszy. 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia