ENG
A A A
 czerwiec 2019 

Warszawa/Tydzień Zawirowań: Michał Góral „CONTEMPOrary” – warsztaty

19 stycznia 2019 | godz. 12:00 | Warszawa: Akademia Tańca Zawirowania, ul. Wspólna 61, lok. 101

Teatr Tańca Zawirowania, w ramach Tygodnia Zawirowań zaprasza na warsztaty CONTEPOrary z Michałem Góralem, absolwentem prestiżowej uczelni Codarts w Rotterdamie. Warsztaty są skierowane do osób, które miały styczność z tańcem.

 

CONTEMPOrary to blok, podczas którego uczestnicy skupią swoją uwagę na technicznych oraz kondycyjnych aspektach tańca współczesnego, z elementami liryczności i techniki, poprzez dobrze dobraną, przeprowadzoną poziomowo rozgrzewkę. Następnie zajmować się będą krótkimi sekwencjami tanecznymi i sekwencjami bazującymi na klasyce, poprzez które zwiększą swoją świadomość ciała, siłę, kontrolę i technikę by na samym końcu zająć się choreografią oraz improwizacją ruchową.

Gdańsk: Opera Bałtycka „Dziadek do orzechów” – chor. François Mauduit

19 stycznia 2019 | godz. 18:00 | Opera Bałtycka | Gdańsk

Opera Bałtycka zaprasza na jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych spektakli baletowych  Dziadka do orzechów. Baśniowa opowieść, rozgrywająca się podczas świąt Bożego Narodzenia jest piękną historią dla całej rodziny. Niezwykła historia o przyjaźni, poświęceniu i wielkiej odwadze uczy młodych widzów najważniejszych rzeczy. Dla wszystkich natomiast wysłuchanie nadzwyczajnej i niezwykle zróżnicowanej muzyki Piotra Czajkowskiego będzie niezwykłym doświadczeniem. Gdańską realizację przygotowali realizatorzy światowego formatu: uznany choreograf François Mauduit oraz utalentowany scenograf Justin Arienti. Dziadek do orzechów to spektakl idealny na długie zimowe wieczory – piękna muzyka, taniec i scenografia rozgrzeją serca wszystkich widzów.

Kraków/Zamówienia choreograficzne 2018: Grupa Wokół Centrum „Trans_Miss(i)on” – chor. Iwona Olszowska, Ferenc Fehér

19 stycznia 2019 | godz. 19:00 | Kraków: Krakowskie Centrum Choreograficzne Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232

Nowohuckie Centrum Kultury – Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza na spektakl Trans_Miss(i)on Grupy Wokół Centrum w choreografii Iwony Olszowskiej i Ferenca Fehéra. Spektakl zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2018.

 

O spektaklu:

To podróż w głąb; wymiana pomiędzy heart beat, flow dynamic, pomiędzy tym, co wewnątrz i na zewnątrz; eksploracja witalnego i pierwotnego tribal oraz subtelnego suspend. Ruch zostaje tutaj poddany prawom fizyki, emocji, stanu; zanurzany w odmiennych czasoprzestrzeniach i rzeczywistościach. Pulsuje pomiędzy witalnością, pierwotnością a status quo, pomiędzy realnością a snem o lataniu. Wynurza to, co organiczne, zwierzęce, archetypowe, ale także skierowane na subtelne przebicia, nieuchwytności kosmosu i ducha. Spektakl prezentuje trans, rytuał, droga do siebie przez połączenie z cząstką otaczającej energii Wszechświata.

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia