ENG
A A A
 grudzień 2018 

Warszawa: Scena Tańca Studio 2018 – odsłona VIII: „Piąta strona świata”

17 grudnia 2018 - 19 grudnia 2018 | Warszawa: Teatr Studio, plac Defilad 1

Teatr Studio oraz Instytut Muzyki i Tańca zapraszają na ósmą odsłonę Sceny Tańca Studio 2018, realizowanej od 2015 roku przy wsparciu Biura Kultury m.st. Warszawy i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Piąta strona świata będzie trzecią, a zarazem ostatnią odsłoną programu kuratorskiego Anny Królicy i Adama Kamińskiego. W programie znajdą się najnowsze spektakle Krakowskiego Teatru Tańca i Polskiego Teatru Tańca (koprodukcja PPT z bodytalk, polska premiera), niezależna produkcja Dominika Więcka i Michała Przybyły (tancerzy Polskiego Teatru Tańca), pokaz pracy w procesie międzynarodowego zespołu Collective B oraz dwie prace solowe –  debiut choreograficzny Wojciecha Marka Kozaka i  spektakl Alexeya Torgunakova, związanego z Teatrem ROZBARK.

Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/VIII: Wojciech Marek Kozak „Multitude”/Alexey Torgunakov „Body mantra”

19 grudnia 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Malarnia, Teatr Studio, plac Defilad 1

W ramach VIII odsłony Sceny Tańca Studio 2018 zostaną pokazane dwa spektakle jednego wieczoru: Multitude Wojciecha Marka Kozaka oraz Body mantra Aexeya Torgunakova. Multitude (z ang. mnogość, wielość) oznacza proces kształtowania, stawania się. Podejmuje temat obcego poruszającego się w strukturach społecznych, jego dążeń, pragnień i przeżyć. Body mantra stanowi święto ludzkich uczuć i ludzkiej istoty, która powstała w chwili nieskończonej świadomości.

Warszawa: Fundacja ART_committed „Wichrowe Wzgórza non fiction” – chor. Mikołaj Mikołajczyk, reż. Marta Streker

19 grudnia 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Dom Kultury KADR, ul. Przemysława Gintrowskiego 32

Fundacja ART_committed zaprasza na spektakl Wichrowe Wzgórza non fiction w choreografii Mikołaja Mikołajczyka i reżyserii Marty Streker, na podstawie tekstu dramatycznego Agnieszki Wolny-Hamkało. To próba przybliżenia skomplikowanego procesu pisania wraz z towarzyszącą mu powtarzalnością, (samo)dyscypliną, bólem, czy neurozą.

 

O spektaklu:

„Wichrowe Wzgórza non fiction” pokazują fizyczność pisania, trud powstawania powieści, obsesyjność, która jest warunkiem powstawania dobrej sztuki. Autorki spektaklu przyglądają się ambiwalencji daru, jakim jest talent – mówi Agnieszka Wolny-Hamkało, autorka tekstu dramatu.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia