ENG
A A A
 wrzesień 2019 

Tarnów/ Festiwal ArtFest 2018: Iza Szostak „Balet koparyczny”

2 listopada 2018 | godz. 18:00 | Tarnów: Hala produkcyjna Firmy NDN, Klaster, ul. Rozwojowa 43a.

Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie zaprasza na pokaz spektaklu Balet koparyczny Izy Szostak. Prezentacja odbędzie się w ramach Festiwalu ArtFest 2018. Jak zapowiadają organizatorzy, podczas pokazu „przeniesiemy się do świata wyjałowionego, gdzie trudno wyznaczyć granicę między człowiekiem i maszyną”. Balet koparyczny to posthumanistyczny pejzaż, nawiązujący do opanowujących myśli, media oraz sztukę, obrazów końca świata i człowieka.  Muszą zostać wypracowane nowe ekosystemy i sposoby werbalizacji emocji – stare się nie sprawdzają, prowadzą do coraz większej separacji. W tak zaprojektowanej rzeczywistości ruch człowieka sprzężonego z maszyną zostaje poddany rewizji, a człowiek staje się hybrydą. Obowiązują bezpłatne wejściówki.

Gdańsk: Teatr Dada von Bzdülöw „ONE”

2 listopada 2018 - 4 listopada 2018 | godz. 19:00 | Gdańsk: Teatr Wybrzeże, Sala Czarna, ul. Św. Ducha 2

Teatr Dada von Bzdülöw zaprasza na pokaz spektaklu ONE, czyli swoje 51 przedstawienie od 1992 roku. Poprzednia premiera Dzisiaj, wszystko podsumowywała niejako 25 lat artystycznych poszukiwań zespołu założonego przez Leszka Bzdyla i Katarzynę Chmielewską. Nowe otwarcie należy do młodych twórców Teatru Dada. Spektakl ONE realizują Katarzyna Ustowska i Piotr Stanek, znani gdańskiej widowni z kreacji w przedstawieniach Teatru Dada – Enclave 4/7, INTRO i we wspomnianym już Dzisiaj, wszystko – oraz Katarzyna Kania, studentka choreografii w Giessen (CuP) i Patryk Durski, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Spektakl ONE powstaje pod opieką artystyczną Katarzyny Chmielewskiej i Leszka Bzdyla.

Wrocław: Opera Wrocławska – Wolfgang Amadeusz Mozart „Requiem d-moll” – chor. Jacek Tyski

2 listopada 2018 - 3 listopada 2018 | godz. 19:00 | Opera Wrocławska | Wrocław

W Wielkim Tygodniu, a dokładnie podczas Triduum Paschalnego chrześcijanie kontemplują temat śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. W tych dniach na scenie Opery Wrocławskiej Requiem d-moll, wielkie dzieło wokalno-instrumentalne Wolfganga Amadeusza Mozarta, po raz pierwszy w Polsce wykonane zostanie w formie spektaklu baletowego. Zespół baletowy Opery Wrocławskiej wystąpi w choreografii Jacka Tyskiego, który przeniesie rozważania eschatologiczne na płaszczyznę tańca. Terminy spektakli sa nieprzypadkowe – wsłuchanie się w słowa żałobnej mszy (requiem) wzmocnione wymową tańca baletowego ma pomóc nam wejść głębiej w symbolikę tego szczególnego dla chrześcijan czasu i przygotować się do zbliżających się świąt wielkanocnych.

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia