ENG
A A A
 lipiec 2019 

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie: „Basiu, zatańczymy...” – wystawa fotograficzna

30 października 2018 - 30 listopada 2018 | Warszawa: Dom Kultury Kadr, ul. Gintrowskiego 32

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza na wystawę fotograficzną Basiu, zatańczymy..., przygotowaną z okazji stulecia Związku Artystów Scen Polskich. Wystawa poświęcona będzie jednej z najważniejszych par polskiego baletu XX wieku: Barbarze Bittnerówny i Witoldowi Grucy. Tylko podczas wernisażu zaprezentowana zostanie specjalna, multimedialna część ekspozycji.

 

Wstęp wolny

Lublin: XXII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca

16 listopada 2018 - 25 listopada 2018 | Lublin: Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12/Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1

W dniach 16-25 listopada 2018 odbędzie się 22. edycja Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie. Myślą przewodnią programu MSTT rozpisanego na lata 2016-2018 jest ukazanie niezwykłego bogactwa i różnorodności zjawisk tanecznych, zarówno różnic, jak i cech wspólnych, a także dialogu pomiędzy często skrajnymi fenomenami. Wśród zaproszonych do udziału w tegorocznej edycji MSTT będą znakomici tancerze, choreografowie, pedagodzy i znawcy tańca z Polski i całego świata. Tegoroczny zoom organizatorzy kierują w stronę Ameryki. Wśród zaproszonych artystów znaleźli się m.in. Colleen Thomas (USA), kompania <figdet> (USA), Wojciech Mochniej (PL/Kanada), choreografowie związani z siecią tańca Aerowaves: Linda Hayford – Inside Out (Francja), Fouad Boussouf – Compagnie Massala (Francja) i Núria Guiu Sagarra (Hiszpania). Nie zabraknie także młodych polskich laureatów konkursów choreograficznych, najbardziej obiecujących studentów poszczególnych wydziałów tańca, którzy zaprezentują swoje prace podczas wieczoru MŁODA POLSKA oraz gości zza wschodniej granicy: Białorusi i Ukrainy. Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji festiwalu będą wybitni artyści z USA: Ailey II i Alonzo King LINES Ballet.

Warszawa/Centrum w Ruchu: Megan Bridge – warsztaty improwizacji

20 listopada 2018 | Warszawa-Wawer: Centrum w Ruchu, Wawerskie Centrum Kultury, ul. Żegańska 1. Szczegółowy harmonogram w opisie wydarzenia.

Centrum w Ruchu zaprasza na wartsztaty z improwizacji z amerykańską tancerką i choreografką Megan Bridge. Warsztaty odbędą się w grupach na dwóch poziomach zaawansowania: profesjonalni tancerze i osoby zaawansowane oraz grupa dla osób na każdym poziomie zaawansowania, kochających się ruszać. 

Zapisy na warsztaty przed zajęciami.
Dodatkowe informacje na temat warsztatów:

karola.kraczkowska@gmail.com

 

 

Dzień później w Warszawie Megan Bridge pokaże swoje dwa spektakle Morphic Resonance i (Un) Locking McClary w ramach Centrum Sztuki Tańca. Z kolei w Lublinie, podczas XXII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca będzie można ją zobaczyć w innym spektaklu  – The Backyard kompanii <fidget> i wziąć udział w prowadzonych przez nią warsztatach.

 

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia