ENG
A A A
 styczeń 2020 

Bytom: Ferie w Operze Śląskiej – otwarte lekcje baletu

22 stycznia 2020 | godz. 10:00 | Opera Śląska | Bytom

W ramach tegorocznych ferii zimowych Opera Śląska zaprasza małych artystów na otwarte lekcje baletu. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się czym jest balet, poznają podstawy tańca klasycznego oraz wezmą udział w wielu tanecznych zabawach.

 

Prowadzenie: Aneta Pająk-Cwojdzińska

Zapisy na zajęcia: Biuro Obsługi Widza, tel. 32 396 68 53, e-mail: bow@opera-slaska.pl

Koszt: 5 zł

Łódź: Teatr Wielki „Kopciuszek” - chor. Giorgio Madia

22 stycznia 2020 | godz. 18:00 | Teatr Wielki w Łodzi | Łódź

Giorgio Madia przystępując do pracy nad swoją wersją bajki, przeniósł ją w lata 50-te, gdyż tamten czas pozostał w jego pamięci jako „okres odrodzenia marzeń, nadziei i optymizmu. Równie silną inspiracją dla choreografa była Cinderella Walta Disneya - dzisiaj ikona popkultury. I tak powstała kolejna wersja wzruszającej historii dziewczynki, nękanej przez złośliwą macochę i jej niedobre córki. Ale na naszej scenie nie wszystko jest tak jednoznaczne jak w opowieściach Charles'a Perraulta i braci Grimm. Obsypane Złotymi Maskami przedstawienie tryska humorem i zaskakującymi pomysłami inscenizacyjnymi. Jego autorzy umiejętnie balansują między parodią a hołdem dla sztuki baletowej. Podczas tego widowiska nikt nie będzie się nudził ani przez chwilę. W obecnej realizacji w roli macochy i złych sióstr można zobaczyć niesłychanie komiczny „męski” tercet, który na każdym kroku towarzyszy naszemu Kopciuszkowi...

Bytom: Spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu „N/EBO” – chor. Anna Godowska

22 stycznia 2020 | godz. 18:00 | Bytom: BECEK, plac Karin Stanek 1

Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie Wydział Teatru Tańca w Bytomiu zaprasza na spektakl dyplomowy studentów czwartego roku w choreografii Anny Godowskiej pt. N/EBO. Będzie to spektakl w dwóch częściach zrealizowany w oparciu o prace studentów WTT, powstałe na warsztatach Anny Godowskiej i Sławomira Krawczyńskiego, będących wprowadzeniem do metody tych artystów opartej na pracy z nieświadomością i snami, stanowiącą oryginalne zastosowanie idei psychologii analitycznej C. K. Junga oraz psychologii zorientowanej na proces Arnolda Mindella w praktyce tańca i teatru.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia