ENG
A A A
 listopad 2019 

Poznań/Teatr Wielki w Poznaniu: Rodion Szczedrin „Anna Karenina” – chor. Tomasz Kajdański

22 listopada 2019 - 23 listopada 2019 | godz. 19:00 | Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki | 61-701 Poznań

Pani i ja to dla mnie jedno. I na przyszłość nie widzę spokoju ani dla siebie, ani dla Pani... Widzę rozpacz, nieszczęście... albo też - szczęście, i to jakie szczęście! –przelotne spotkanie z młodym hrabią Wrońskim wyrzuca życie Anny z utartych torów. Rozniecony płomień wzajemnego uczucia stawia ją przed wyborem pomiędzy zaspokojeniem własnych pragnień a wypełnieniem społecznych oczekiwań. Żona dużo starszego dostojnika państwowego, przykładna matka i dama szanowana w wysokich sferach zaryzykuje wszystko w grze o miłość i szczęście. Dokąd zabierze ją rozpędzony pociąg pożądania? 

 

Choreografię poznańskiej inscenizacji przygotował szef baletu Teatru Wielkiego, Tomasz Kajdański, wyspecjalizowany w pracy aktorskiej z tancerzami, jak również w łączeniu klasycznej i współczesnej szkoły ruchu. 

 

Gryfino/X Festiwal Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca 2019: Warsztaty taneczne

23 listopada 2019 | godz. 09:30 | Gryfino: Zespół Szkół Ogólnokształcących, ul. Niepodległości 16 (sala gimnastyczna); w godz. 9.30-15.00

Organizatorzy Festiwalu Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca 2019 w Gryfinie zapraszają na warsztaty taneczne towarzyszące festiwalowi. Zajęcia z zakresu techniki tańca współczesnego i improwizacji poprowadzą Urszula Bernat-Jałocha i Marcin Motyl, a hip-hopu oraz Commercial Dance/New Age – zwycięzca 8. edycji programu You Can Dance – Po prostu tańcz Mateusz Sobecko. Organizatorzy zachęcają do udziału zarówno młodzież, jak i dorosłych.

 

Cena: 60 zł / za 1 warsztat trwający 2 dni

Rezerwacja i informacje: Ewelina Tołyż tewela95@gmail.com

Warszawa/Muzeum POLIN: Adi Weinberg-Prejna „GaGa/people” – cykl zajęć w listopadzie

23 listopada 2019 | godz. 10:00 | Warszawa: Klubokawiarnia Muzeum POLIN, ul. Anielewicza 6

W listopadowe czwartki o godz. 18.30 i soboty o godz. 10.00 Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza na zajęcia GaGa/people, które poprowadzi Adi Weinberg-Prejna. GaGa to język ruchowy zdefiniowany przez Ohada Naharina, dyrektora artystycznego i choreografa Batsheva Dance Company w Tel Awiwie (Izrael). Język ruchowy GaGa narodził się z przekonania o leczniczej, dynamicznej, stale zmieniającej się mocy ruchu i dziś nadal się rozwija.

 

Bilety: 30 zł za zajęcia, karnet na 4 spotkania: 90 zł do nabycia w kasie Muzeum oraz w on-line: https://bilety.polin.pl/

« poprzednia1234następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia