ENG
A A A
 sierpień 2019 

Kraków/Teatr im. Juliusza Słowackiego: Renata Piotrowska-Auffret „Wiem, uwielbiasz zwiędłe kwiaty“

22 lutego 2019 - 23 lutego 2019 | godz. 19:00 | Kraków: Teatr im. Juliusza Słowackiego, plac Świętego Ducha 1

Wiem, uwielbiasz zwiędłe kwiaty to intymne spotkanie z Wyspiańskimi. Jest to praca z pogranicza performansu i choreografii eksperymentalnej, zestawiająca ciało Stanisława z ciałem Teosi, żony Wyspiańskiego. W tej uwspółcześnionej opowieści żony o mężu, tekst przeplata się z ruchem, a proces rozkładu i umierania ciała Wyspiańskiego z procesem więdnięcia kwiatu.

 

Wiem, uwielbiasz zwiędłe kwiaty jest częścią spektaklu Trzy kobiety, poświęconego życiu i twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Na pełen spektakl składają się opowieści trzech reżyserek-aktorek: Patrzę, patrzę, patrzę Magdy Miklasz, Izolatka Konrada Ewy Rucińskiej i wspomniana praca Piotrowskiej-Auffret. Projekty pierwotnie powstały w ramach wydarzenia Labirynt zwany Wyspiański, części festiwalu Wyspiański Wyzwala.

Wałbrzych/Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego: „Baba-dziwo”, reż. i chor. Dominika Knapik - Premiera

22 lutego 2019 - 23 lutego 2019 | godz. 19:00 | Wałbrzych: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, pl. Teatralny 1 Scena Kameralna | Premiera

Utwór Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej Baba-dziwo to brawurowa tragikomedia z 1938 roku, która mimo upływu 80 lat okazuje się być niezwykle aktualnym komentarzem politycznym do dzisiejszych wydarzeń. Zabawna historia kobiety-dyktatorki w trafny sposób punktuje gorączkę faszyzmu, która ogarnęła świat w dwudziestoleciu międzywojennym. Autorka skupia się na problemie ludzi niepotrzebnych i odrzuconych, którzy stają się tyranami, kiedy tylko społeczeństwo, w przypływie szaleństwa daje im do tego możliwość. Za sprawą Dominiki Knapik baba-dziwo ożyje w formalnym i groteskowym spektaklu pełnym faktur, konturów i ruchu.

Kraków/V Festiwal „Materia Prima”: Toneelhuis/FC Bergman „300 el x 50 el x 30 el”

22 lutego 2019 - 23 lutego 2019 | godz. 20:00 | Kraków: Centrum Kongresowe ICE Kraków, ul. Marii Konopnickiej 17

Tajemniczy tytuł spektaklu, na który zaprasza Teatr Groteska, organizator V Międzynarodowego Festiwalu Teatru FormyMateria Prima, to nic innego jak wymiary biblijnej Arki Noego. Jego twórcy – młody, belgijski kolektyw teatralny Toneelhuis/FC Bergman – znani są z odważnego, eksperymentalnego podejścia do teatru. Spektakl, który zaproponują polskiej publiczności, to łącząca teatr i film produkcja – opowieść bez słów o życiu odciętej od świata wioski, stającej w obliczu katastrofy: zbliżającego się potopu.

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia