ENG
A A A
 listopad 2019 

Warszawa: „Ciekawość tańca 6.0 / Dance Curiosity 6.0” – warsztaty z Danielem Sandu (Amsterdam)

24 listopada 2019 | godz. 09:00 | Warszawa: Bielański Ośrodek Kultury, ul. Carla Goldoniego 1, w godz. 9.00-13.00

„Holinga” i Bielański Ośrodek Kultury w Warszawie zapraszają na kolejną edycję warsztatów z cyklu Ciekawość tańca / Dance Curiosity, które poprowadzi Daniel Sandu z Amsterdamu wraz z Martą Berdel. Zajęcia łączą formułę tańców z różnych stron świata z tańcem kreatywnym. Myślą przewodnią cyklu jest rozbudzanie postawy zaciekawienia i zadziwienia.

 

Niech nic nie będzie dla nas oczywiste. Dociekamy, pytamy, wspólnie odkrywamy i inspirujemy się wzajemnie.

 

Zgłoszenia i wpłaty: do 5 listopada na adres: marta.berdel@gmail.com, tel. 795 487 175

Koszt: 250 zł

Poznań/Teatr Wielki w Poznaniu: Rodion Szczedrin „Anna Karenina” – chor. Tomasz Kajdański

24 listopada 2019 | godz. 18:00 | Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki | 61-701 Poznań

Pani i ja to dla mnie jedno. I na przyszłość nie widzę spokoju ani dla siebie, ani dla Pani... Widzę rozpacz, nieszczęście... albo też - szczęście, i to jakie szczęście! –przelotne spotkanie z młodym hrabią Wrońskim wyrzuca życie Anny z utartych torów. Rozniecony płomień wzajemnego uczucia stawia ją przed wyborem pomiędzy zaspokojeniem własnych pragnień a wypełnieniem społecznych oczekiwań. Żona dużo starszego dostojnika państwowego, przykładna matka i dama szanowana w wysokich sferach zaryzykuje wszystko w grze o miłość i szczęście. Dokąd zabierze ją rozpędzony pociąg pożądania? 

 

Choreografię poznańskiej inscenizacji przygotował szef baletu Teatru Wielkiego, Tomasz Kajdański, wyspecjalizowany w pracy aktorskiej z tancerzami, jak również w łączeniu klasycznej i współczesnej szkoły ruchu. 

 

Konin/Scena dla tańca 2019/„HOTELOKO dla młodzieży”: HOTELOKO „Insta Show”

24 listopada 2019 | godz. 18:00 | Konin: Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, ul. Przemysłowa 3D / Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

Kolektyw HOTELOKO movement makers, w ramach projektu HOTELOKO dla młodzieży, zaprasza do Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie na spektakl Insta Show. To spektakl wg koncepcji i z choreografią Magdaleny Przybysz, w reżyserii i dramaturgii Agaty Życzkowskiej, z udziałem tancerzy i performerów w wieku 14-17, wybranych do projektu w drodze castingu. Twórczynie projektu zachęcają młodych performerów, by własnym głosem – poprzez ruch i słowa (story telling) – opowiedzieli o swoim pokoleniu. Pretekstem do tego jest niezwykle popularny wśród młodzieży Instagram. Spektakl będzie prezentowany w ramach programu Scena dla tańca 2019, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. 

 

Wstęp wolny. 

Rezerwacja bezpłatnych zaproszeń: biuro@fundacjarozwojuteatru.pl

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia