ENG
A A A
 sierpień 2019 

Warszawa/Muzeum Sztuki Nowoczesnej: Kem Care Program

24 lutego 2018 | godz. 16:00 | Warszawa: Muzeum Sztuki Nowoczesnej, ul. Pańska 3

Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza na sześciotygodniowy program queerowy i feministyczny Kem Care przygotowany przez Kem. Rezydencję otworzy queerowy wieczór walentynkowy, który jednocześnie zainauguruje cykl Departament Obecności. Kem Care skupia artystki i praktyki, które kładą nacisk na empatię, współzależność i inność w sferach somatycznych, społecznych i środowiskowych. Kem Care czerpie zarówno z ruchu emancypacyjnego, jak i cielesnego, intuicyjnego i niewerbalnego doświadczenia. Kem Care skupia się na działaniach i gestach troski, które wyłaniają się z empatii i miłości jako w pełni politycznej, zarówno na poziomie zmysłowej intymności, jak i ciała społecznego. Program składa się z różnych formatów, takich jak dyskusje, warsztaty, zajęcia i pokazy, które koncentrują się na polityce cielesności, emocji i współzależności. Troska jest tutaj okazją do feministycznego i queerowego rozwijania sposobów bycia razem, otwarcia na inność i stawiania oporu.

Sopot: Sopocki Teatr Tańca „BESTIARIUM. Nienasycenie”

24 lutego 2018 | godz. 19:00 | Sopot: Teatr na Plaży, al. Mamuszki 2

Z okazji 30-lecia pracy artystycznej Jacka Krawczyka, Sopocki Teatr Tańca i Teatr na Plaży zapraszają na pokaz spektaklu BESTIARIUM. Nienasycenie. Spektakl w płynnie łączących się trzech aktach jest autorską interpretacją fragmentów dramatów Witkacego. Inspiracją są wybrane postaci z jego dzieł m.in. Wariat i zakonnica, Nowe wyzwolenie, Nienasycenie, Pożegnanie jesieni, Szewcy, W małym dworku, Mątwa, Mister Price czyli bzik tropikalny

Warszawa: Teatr Wielki – Polski Balet Narodowy „Pupa” – chor. Anna Hop

24 lutego 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Teatr Wielki – Opera Narodowa: Sala Młynarskiego, Plac Teatralny 1

Teatr Wielki – Opera Narodowa i Polski Balet Narodowy zapraszają na balet w jednym akcie Pupa w choreografii Anny Hop. Autor muzyki Stanisław Syrewicz i Anna Hop ujawniają inspirację gombrowiczowską groteską. Oboje pragną przełożyć elementy symboliki pisarza na język muzyczny i wizualny. W naszych codziennych relacjach z ludźmi przybieramy szereg póz, odgrywamy rozmaite role, stając się aktorami w teatrze życia. Czasami nawet reżyserujemy rzeczywistość lub przyjmujemy wyznaczone dla nas pozycje. Gombrowiczowska „gęba” czy „pupa” to właśnie symbole społecznych zależności, w które wchodzimy często zupełnie nieświadomie. Zaczerpnięty z Ferdydurke tytuł baletu pokazuje żywotność tych póz i etykiet.

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia