ENG
A A A
 styczeń 2019 

Łódź: Teatr Wielki w Łodzi „Ścieżki życia” - wieczór baletowy

26 stycznia 2019 | godz. 18:30 | Teatr Wielki w Łodzi | Łódź

Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na wieczór baletowy Ścieżki Życia w choreografii Tamása Juronicsa i Bogumiły Szaleńczyk. Wieczór składa się z dwóch części: Carmina Burana (chor. Tamás Juronics) i The Way of Life (chor. Bogumiła Szaleńczyk). 

Wrocław: Opera Wrocławska – Sergiusz Prokofiew „Romeo i Julia” – reż. i chor. Jacek Tyski

26 stycznia 2019 | godz. 19:00 | Opera Wrocławska | Wrocław

Historia tragicznej miłości jest jednym z najczęściej podejmowanych tematów w świecie opery i baletu. Balet Sergiusza Prokofiewa należy dziś do klasyki gatunku. Muzyka plasuje to dzieło na progu nowoczesności, dając możliwość przeróżnych opracowań.  Jego premiera miała miejsce na krótko przed wybuchem II wojny światowej, w grudniu 1938 roku. Polska publiczność po raz pierwszy baletową adaptację dramatu Williama Szekspira zobaczyła dopiero w maju 1954 roku, na scenie Opery Państwowej w Warszawie. Romeo i Julia to swoisty sprawdzian dojrzałości artystycznej choreografa. Po ośmiu latach od ostatniej premiery Romeo i Julia Prokofiewa powraca na deski Opery Wrocławskiej w choreografii znakomitego polskiego tancerza i choreografa Jacka Tyskiego, który w obecnym sezonie jest choreografem-rezydentem Opery Wrocławskiej.

Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania „Wybieg” – chor. Karolina Kroczak

26 stycznia 2019 | godz. 19:00 | Warszawa: Ośrodek Zawirowania, ul. Belwederska 20/22

Teatr Tańca Zawirowania zaprasza na pokaz spektaklu Wybieg w choreografii Karoliny Kroczak. Spektakl ma strukturę kolażu, zestawiającego klisze zaczerpnięte z rozrywkowych programów tanecznych, archetypowych obrazów relacji damsko-męskich i elementów życia prywatnego wykonawców.

 

Zagraniczna premiera odbyła się w Centrum Sztuki w San Luis Potosi w Meksyku. Wybieg to miejsce prezentacji modelek, ale również wymówka, sposób, żeby pozbyć się kłopotów przez zafałszowanie rzeczywistości. W związku ludzie starają się udowodnić swoją przewagę, wymóc na partnerze podziw i szacunek, uzależnić go od siebie. Poddają się terrorowi jego oczekiwań, ale tak naprawdę sami siebie tresują.

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia