ENG
A A A
 listopad 2019 

Konin/Scena dla tańca 2019/„HOTELOKO dla młodzieży”: HOTELOKO „Darklena”

26 listopada 2019 | godz. 12:00 | Konin: Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, ul. Przemysłowa 3D / Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

Kolektyw HOTELOKO movement makers, w ramach projektu HOTELOKO dla młodzieży, zaprasza do Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie na spektakl Darklena. To opowieść o chłopcu, który lubi gry komputerowe i piłkę nożną, ale lubi też tańczyć. Pewnego dnia, kiedy budzi się rano i szykuje do szkoły, nagle wszystko dzieje się inaczej niż zwykle. Nieoczekiwanie pojawia się także tajemnicza Darklena.

 

Twórcy aktorka i reżyserka Agata Życzkowska oraz choreograf Wojciech Grudziński stworzyli słowno-ruchowy kolaż, w którym tytułowa Darklena odbija się w różnych postaciach. Do współpracy przy spektaklu zaprosili tancerkę Joannę Chitruszko oraz 12-letniego Bastiana Knobera-Żebrowskiego, który od szóstego roku życia tańczy w stylu Latin Show w formacji MBB Dance Sport Warszawa (m.in. mistrz świata / Ateny 2017 i mistrz Europy / Wałbrzych 2019). Spektakl skierowany jest szczególnie do młodzieży od 11 roku życia oraz starszych.

 

Pokaz odbywa się w ramach programu Scena dla tańca 2019, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Wstęp wolny. 

Rezerwacja bezpłatnych zaproszeń: biuro@fundacjarozwojuteatru.pl

Warszawa/Teatr Wielki – Opera Narodowa: „Fredriana” – wieczór baletowy w chor. Conrada Drzewieckiego i Anny Hop

26 listopada 2019 | godz. 19:00 | Teatr Wielki - Opera Narodowa | 00-950 Warszawa

„Nigdy nie zgłębiałem, co stanowi istotne szczęście w małżeństwie; mniemam jednak, że dwie osoby dobierać się powinny, jak para koni: równy chód, równy zwrot, równy ogień, wtedy dobrze się jedzie, a mniej się morduje. Ale kiedy jeden jest bystry, a drugi leniwy, ten miękki, tamten twardousty, ten ciągnie, tamten skacze; to diabła warto!”. Oto i hrabia Fredro! Miłosne perypetie stanowiły jeden z ulubionych tematów jego twórczości. Lekkość i swada, z jaką je prezentował inspiruje również choreografów najnowszej premiery w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej – Fredriana.

 

Komedie Fredry w połączeniu z pełną humoru, a jednocześnie tajemniczą, raz liryczną, raz dramatyczną muzyką Moniuszki to idealny duet, który zaprezentowany zostanie w obu baletach wieczoru.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia