ENG
A A A
 marzec 2019 

Warszawa/Centrum w Ruchu: „Kultura ciała” – projekt edukacyjny Izabeli Chlewińskiej

27 kwietnia 2018 - 28 kwietnia 2018 | Warszawa: Centrum w Ruchu, Wawerskie Centrum Kultury, ul. Żegańska 1a, w pt.w godz. 17.00-22.00 , w sb. w godz. 10.00-15.00.

Roczny projekt edukacyjny Kultura ciała  (luty-grudzień 2018) to warsztaty unikatowe pod względem treści i formy. Celem projektu jest żywe i regularnie pogłębiane doświadczenie na poziomie własnego ciała, które prowadzi do otwartego i krytycznego spojrzenia na język współczesnej sztuki związanej z ciałem (choreografii, sztuk performatywnych) oraz aktywnego uczestnictwa w tworzeniu kultury.Zajęcia są przeznaczone dla kobiet i mężczyzn, ze szczególnym uwzględnieniem osób, które z różnych powodów odczuwają potrzebę głębokiej pracy z ciałem, głosem i intuicją, np. matki i ojcowie małych dzieci, miłośnicy sztuk performatywnych, artyści chcący poszerzyć zakres swoich umiejętności i inni.

 

Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie listu motywacyjnego do 31 stycznia 2018 na adres: biuro@izabelachlewinska.pl

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Lublin/Międzynarodowy Dzień Tańca 2018: Warsztaty tańca współczesnego i GaGa

27 kwietnia 2018 - 29 kwietnia 2018 | godz. 17:30 | Lublin: Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca 2018 Lubelski Teatr Tańca zaprasza na warsztaty, które poprowadzą: Anna Piotrowska i Alexey Torgunakov (taniec współczesny) oraz Adi Weinberg-Prejna (GaGa). Zajęcia skierowane są do wszystkich (GaGa people), początkujących tancerzy (taniec współczesny – Anna Piotrowska) oraz tancerzy średniozaawansowanych (taniec współczesny – Alexey Torgunakov).

 

Koszt: 30 zł – pojedyncza lekcja; 25 zł – pojedyncza lekcja dla uczestników Centrum Ruchu.

 

Zgłoszenia: kartę zgłoszenia należy przesłać na adres: centrumruchu@ck.lublin.pl.

Białystok/XV Festiwal „Kalejdoskop”: Przemek Kamiński „Pharmakon (it radiates)”/Jakub Lewandowski „Melancholia”

27 kwietnia 2018 | godz. 18:00 | Białystok: Uniwersyteckie Centrum Kultury, ul. Ciołkowskiego 1N

W ramach  XV jubileuszowej edycji Festiwalu „Kalejdoskop” Podlaskie Stowarzyszenie Tańca zaprasza na pokaz dwóch spektakli jednego wieczoru: Przemka Kamińskiego Pharmakon (it radiates) oraz Jakuba Lewandowskiego Melancholia. Przemek Kamiński w swpim spektaklu odnosi się do kulturowej historii koloru niebieskiego, patrząc na nią przez pryzmat starogreckiego terminu pharmakon, oznaczającego lek, truciznę i coś, co musi zostać złożone w ofierze. Artysta tworzy serię wertykalnych krajobrazów, w których napromieniowane kolorem ciało porusza się między widzialnym a wyobrażonym.Inspiracją Melancholii jest twórczość artysty malarza Edwarda Hoppera, uważanego za ikonę malarstwa amerykańskiego XX wieku. Jego realistyczne na pozór prace, przedstawiające wyciszone i nostalgiczne scenerie amerykańskiego świata, posiadają również bogaty wymiar magiczny. Ludzka samotność jest głównym wątkiem twórczości Edwarda Hoppera. Jest to samotność pod postacią kobiety.

« poprzednia1234następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia