ENG
A A A
 wrzesień 2019 

Tychy: Polski Teatr Tańca „Żniwa” – reż. Igor Gorzkowski, chor. Iwona Pasińska

28 października 2018 | godz. 17:00 | Tychy: Teatr Mały, ul. ks. kard. Augusta Hlonda 1

Polski Teatr Tańca zaprezentuje publiczności w Tychach jeden ze swoich najnowszych spektakli Żniwa, który był pierwszą produkcją zrealizowaną po zmianie dyrekcji. Spektakl w reżyserii Igora Gorzkowskiego z choreografią Iwony Pasińskiej zapowiada nowy kierunek teatru, a widzowie będą mieli okazję zobaczyć na scenie cały zespół artystyczny Polskiego Teatru Tańca oraz śpiewaka Adama Struga. Spektakl nawiązuje do obrzędów towarzyszących żniwom oraz cyklu prac rolnych, natury i życia człowieka – zarówno w planie etnograficznym (inspirowanym m.in. pracami Oskara Kolberga oraz Rokiem Polskim Zofii Kossak), jak i w szerszym ujęciu antropologicznym i filozoficznym. Fabularną oś spektaklu wyznacza motyw powrotu Odysa, na podstawie eposu Homera, oraz Powrotu Odysa Stanisława Wyspiańskiego.

Tarnów/ Scena Otwarta 2018: „Nienasycenie spojrzenia. Fotografia tańca", red. Anna Królica – promocja książki

28 października 2018 | godz. 17:30 | Tarnów: Centrum Sztuki Mościce, ul. Traugutta 1

Centrum Sztuki Mościce w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca SCENA OTWARTA zaprasza na promocję książki Nienasycenie spojrzenia. Fotografia tańca pod redakcją Anny Królicy. W albumie zamieszczono prace 21 autorów, sylwetki twórców, oraz teksty krytyczne podejmujące próbę skategoryzowania zjawiska. Wydawca książki – Centrum Sztuki Mościce – oraz autor projektu graficznego – Ryszard Bienert – zostali wyróżnieni w 58. Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek Najpiękniejsze książki 2017 roku w kategorii Albumy.

 

Wstęp wolny

 

 

Bytom/ Opera Śląska: Nikołaj Rimski-Korsakow „Szeherezada”/ Samuel Barber „Medea” – chor. Robert Bondara

28 października 2018 | godz. 18:00 | Opera Śląska | Bytom

Świat wschodnich bajek i greckich mitów przeniesiony do czasów współczesnych – Opera Śląska zaprasza na dwie jednoaktówki baletowe: Szeherezadę Nikołaja Rimskiego-Korsakowa oraz Medeę Samuela Barbera. Reżyserem i choreografem spektaklu jest Robert Bondara – artysta Polskiego Baletu Narodowego, tancerz i choreograf. Kierownictwo muzyczne objął Maciej Tomasiewicz – dyrygent młodego pokolenia, który ma już za sobą koncerty z najlepszymi orkiestrami w kraju. Scenografia i kostiumy są autorstwa Martyny Kander, a reżyserii światła podjął się Maciej Igielski. W spektaklu będą także wykorzystane projekcje wideo autorstwa Ewy Krasuckiej.

 

Główną, podwójną, rolę w spektaklu kreuje Michalina Drozdowska, znakomita solistka Baletu Opery Śląskiej. Tancerka zakwalifikowała się do organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca Ogólnopolskiego Konkursu Perły Tańca 2019, gdzie walczy o Nagrodę im. Conrada Drzewieckiego, przyznawaną za najlepszy debiut taneczny na scenach zawodowych teatrów operowo-baletowych i samodzielnych zespołów artystycznych.

« poprzednia1234następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia