ENG
A A A
 październik 2019 

Warszawa: Konferencja „Sztuka i Niepełnosprawność: Przekraczanie granic”

4 kwietnia 2019 - 5 kwietnia 2019 | godz. 09:30 | Warszawa: Akademia Sztuk Pięknych, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39

British Council Polska wraz z Instytutem Muzyki i Tańca, Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapraszają na konferencję Sztuka i Niepełnosprawność: Przekraczanie granic, poświęconą zwiększeniu dostępności oraz aktywności osób z niepełnosprawnościami – zarówno artystów, jak i publiczności – w obszarze kultury i sztuki. Konferencja odbędzie się 4-5 kwietnia roku w Akademii Sztuk Pięknych, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39, Warszawa.

 

Program konferencji do pobrania: tutaj.

Warszawa/Muzeum POLIN: Adi Weinberg-Prejna GaGa/people – cykl zajęć w kwietniu i w maju 2019 roku

4 kwietnia 2019 | godz. 18:30 | Warszawa: Klubokawiarnia Muzeum POLIN, ul. Mordechaja Anielewicza 6

W kwietniowe i majowe czwartki (4, 11, 18, 25 kwietnia i 9, 23, 30 maja) o godz. 18.30, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza na zajęcia GaGa/people, które poprowadzi Adi Weinberg-Prejna. GaGa to język ruchowy zdefiniowany przez Ohada Naharina, dyrektora artystycznego i choreografa Batsheva Dance Company w Tel Awiwie (Izrael). Język ruchowy Gaga narodził się z przekonania o leczniczej, dynamicznej, stale zmieniającej się mocy ruchu i dziś nadal się rozwija.

 

Bilety: 30 zł za zajęcia, karnet na 4 spotkania: 90 zł do nabycia w kasie Muzeum oraz w on-line: https://bilety.polin.pl/

Organizatorzy proszą o nierejestrowanie zajęć sprzętem foto lub audio/wideo.

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie: Stowarzyszenie Sztuka Nowa „Pompa funebris”

4 kwietnia 2019 | godz. 19:00 | Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12

W ramach Centrum Sztuki Tańca w Warszawie odbędzie się spektakl Pompa funebris w reżyserii i dramaturgii Kasi Pol i Dawida Żakowskiego. Spotkanie po spektaklu poprowadzi Adela Prochyra

 

O spektaklu:

Monochromatyczna, prześwietlona przestrzeń. Pozamykane w swoich mikrokosmosach postacie, które biernie egzystują obok siebie. Czekają. Czekają na coś? A może już dawno odeszli. Może chcą otrzymać to, czego nie dostali. Są tam razem? Osobno? To ta sama czasoprzestrzeń? Bierne ciało / pasywny umysł.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia