ENG
A A A
 październik 2019 

Wrocław/Instytut Grotowskiego: Teatr fizyczny – warsztaty z Vivien Wood

5 kwietnia 2019 - 9 kwietnia 2019 | godz. 10:00 | Wrocław: Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli 30/32, w godz. 10.00-14.00

Instytut im. Jerzego Grotowskiego zaprasza w dniach 5–9 kwietnia na warsztaty prowadzone przez Vivien Wood. Zajęcia skupią się na podstawowych elementach pracy aktora/tancerza, jak: współpraca, precyzja, obecność, dynamika ruchu, reakcja i odruchy.

 

Zapisy do 24 marca 2019 roku.

Wrocław/Wrocławski Teatr Pantomimy: „Medea” – reż. Tomasz Szczepanek, chor. Aleksandra Dziurosz

5 kwietnia 2019 - 7 kwietnia 2019 | godz. 19:00 | Wrocław: Teatr Polski, plac Orląt Lwowskich 20c, Scena na Świebodzkim

Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego zaprasza na przedstawienie Medea w reżyserii Tomasza Szczepanka – laureata Konkursu na debiut reżyserski w pantomimie. Ruch sceniczny przygotowała Agata Kisiel w konkultacji z Aleksandrą Dziurosz. Premiera spektaklu odbywa się w Światowym Dniu Pantomimy. 

 

Tomasz Szczepanek o spektaklu: W przeciwieństwie do przeciętnej atenki, Medea zamiast dbać o życie – odbiera je, zamiast tworzyć dom – niszczy ten, w którym jest podejmowana. Przesłanie jest takie: nie bądź jak Medea. Jednak, jak wiemy, teatr grecki tworzony był przez mężczyzn i w głównej mierze dla mężczyzn. Stąd też wniosek może być następujący: panowie opowiadali sobie samym historie o tym, jakie powinny być ich panie – te, które bierze się za żonę i te, które wychowuje się w swoich domach. Jak daleko jesteśmy od tej sytuacji dziś w Polsce w XXI wieku?

Wieliszew: XIX Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich „MAZUR 2019” – konkurs i pokazy mistrzów

6 kwietnia 2019 - 7 kwietnia 2019 | godz. 10:00 | Wieliszew: Hala sportowa przy SP nr 2 im. Jana Pawła II w Wieliszewie

W ramach 19. Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich „Mazur 2019” na parkiecie hali sportowej przy SP nr 2 im. Jana Pawła II w Wieliszewie zaprezentują się najlepsze pary z niemal wszystkich ośrodków tanecznych w kraju – najlepsi z najlepszych. Tradycyjnie już zmagania będzie można śledzić również bez wychodzenia z domu – w transmisji na żywo w Internecie (odnośnik na stronie www.mazur.wieliszew.pl). Wstęp jak zawsze wolny, a w tajniki tańców polskich pomogą wprowadzić każdego zainteresowanego wydarzenia towarzyszące – ogólnopolskie warsztaty i sympozjum.

 

Portal taniecPOLSKA.pl udzielił wydarzeniu wsparcia medialnego.

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia