ENG
A A A
 maj 2019 

Gdańsk: Opera Bałtycka „Dziadek do orzechów” – chor. François Mauduit

8 grudnia 2018 | godz. 18:00 | Opera Bałtycka | Gdańsk

Opera Bałtycka zaprasza na jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych spektakli baletowych  Dziadka do orzechów. Baśniowa opowieść, rozgrywająca się podczas świąt Bożego Narodzenia jest piękną historią dla całej rodziny. Niezwykła historia o przyjaźni, poświęceniu i wielkiej odwadze uczy młodych widzów najważniejszych rzeczy. Dla wszystkich natomiast wysłuchanie nadzwyczajnej i niezwykle zróżnicowanej muzyki Piotra Czajkowskiego będzie niezwykłym doświadczeniem. Gdańską realizację przygotowali realizatorzy światowego formatu: uznany choreograf François Mauduit oraz utalentowany scenograf Justin Arienti. Dziadek do orzechów to spektakl idealny na długie zimowe wieczory – piękna muzyka, taniec i scenografia rozgrzeją serca wszystkich widzów.

Łódź: Latająca Akademia Języków Tańca – Taniec a Neuronauka

8 grudnia 2018 | godz. 18:00 | Łódź: Sala konferencyjna Akademii Muzycznej, Regionalny Ośrodek Kultury, Edukacji i Dokumentacji Muzycznej, al. 1 Maja 4 .

Już po raz piąty uczestnicy LAJT – Latającej Akademii Języków Tańca spotkają się, by porozmawiać o tańcu w jego jak najróżniejszych odsłonach. Tym razem spróbują zadać pytanie o korzyści, jakie przynosi spojrzenie na taniec z perspektywy neuronauki. Co badania nad mózgiem wnoszą do badań nad tańcem i vice versa? Jakie są relacje między „sztuką tańca” a „nauką o tańcu”? Czy mówienie o tańcu jako aktywizacji neuronów lustrzanych powinno nas martwić jako redukcjonistyczne? Do jakiego stopnia neuronauka objaśnia to, co się dzieje podczas tańca? W czym dokładnie może być użyteczna, co demaskuje? Te, ale i wiele innych pytań organizatorzy zadadzą gościowi, Tomaszowi Ciesielskiemu, autorowi książki Taneczny umysł. Teatr ruchu i tańca w perspektywie neurokognitywistycznej (Łódź 2014), który jest równocześnie tancerzem i choreografem, związanym z Teatrem CHOREA oraz duńską kompanią Granhøj Dans.

 

Książka Tomasza Ciesielskiego Taneczny umysł. Teatr ruchu i tańca w perspektywie neurokognitywistyczne została wydana we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach Programu wydawniczego 2014.

Kraków/Krakowskie Centrum Choreograficzne: Grupa Wokół Centrum „Dobre wychowanie” – chor. Agata Moląg

8 grudnia 2018 | godz. 19:00 | Kraków: Nowohuckie Centrum Kultury, Aleja Jana Pawła II 232, Studio KCC

Grupa Wokół Centrum zaprasza na pokaz spektaklu Dobre Wychowanie według koncepcji i w choreografii Agaty Moląg.

 

Od twórców:

To będzie spektakl o dojrzewaniu, tym fizycznym i mentalnym, o wspomnieniach i ich sile, o dorosłości i związanych z nią oczekiwaniach. To będzie spektakl o kobietach, dziewczynkach, nastolatkach, matkach i córkach i ich relacjach, które często ciężko jest zrozumieć. Podobno, żeby dobrze wychować dziecko, trzeba podejść do tematu jak do tresury psa. Zapraszamy na spektakl o grzecznych dziewczynkach.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia