ENG
A A A
 sierpień 2019 

Krosno/Regionalne Centrum Kultur Pogranicza: Balet Dworski Cracovia Danza „Balet o kawie” – chor. Romana Agnel

8 lutego 2019 | godz. 10:00 | Krosno: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1

Balet o kawie do muzyki Jana Sebastiana Bacha to jedno z najpopularniejszych przedstawień Baletu Cracovia Danza. Spektakl był wystawiany w wielu miastach Polski, a także za granicą. W 2014 roku został uhonorowany przez portal CzasDzieci.pl Złotym Słonecznikiem w kategorii Muzyka. Tancerze występują w fantastycznych kostiumach, przedstawiających elementy serwisu do kawy, które swym kształtem przypominają m.in. słynną w XVIII wieku porcelanę drezdeńską.

Łódź/Teatr Wielki w Łodzi: „Don Kichot” – chor. Aleksander Polubentsev na podst. choreografii Mariusa Petipy i Alexandra Gorskiego

8 lutego 2019 - 9 lutego 2019 | godz. 18:30 | Teatr Wielki w Łodzi | Łódź

Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na spektakl baletowy Don Kichot w choreografii Aleksandra Polubentseva, z wykorzystaniem choreografii Mariusa Petipy i Alexandra Gorskiego.

 

O spektaklu:

Popularność tego baletu bez wątpienia wiąże się z malowniczym kolorytem dawnej Hiszpanii, ponętnymi Cygankami i strojnymi toreadorami, ale przede wszystkim to rycerz z La Manchy, komiczny Sancho Pansa i pokraczny Gamache zawsze cieszą się największą sympatią widzów. Ponadto główni bohaterowie, Kitri i Basilio, nie mają sobie równych w repertuarze klasycznym w kategoriach wdzięku, temperamentu i wirtuozerii tanecznej. Wszystko to tworzy porywającą rewię tańca klasycznego w hiszpańskiej stylistyce.

Wrocław: Teatr Muzyczny Capitol „Tu nie ma na co czekać” – reż. Jacek Gębura

8 lutego 2019 - 9 lutego 2019 | godz. 19:00 | Wrocław: Teatr Muzyczny Capitol, ul. Marszałka J. Piłsudskiego 67

Teatr Muzyczny Capitol zaprasza na pokaz spektaklu Jacka Gębury Tu nie ma na co czekać. Inspiracją dla działań artystycznych stał się Samuel Beckett i jego dramat Czekając na Godota, czyli opis stanu oczekiwania na coś, co nigdy się nie stanie, na kogoś, kto nigdy nie nadejdzie.

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia